Limonun özelliklerini övmeye gerek yok. Bu mucize narenciye her yerde kullanılır: mutfakta, kozmetikte ve evde. Günlük sağlığımızın ve esenliğimizin temel müttefiki limon, büyükannenin tüm tariflerinin yıldızıdır. Ama mikrodalgada kullanılanın hayatınızı değiştirebileceğini biliyor muydunuz?

Limon kullanımının son on yılda patlama yapması tesadüf değildir. C vitamini deposu olmasının yanı sıra içerdiği sitrik asit olağanüstü özelliklere sahiptir. Anti-inflamatuar, anti-oksidan, antiseptik, bakterisit, antifungal, kireç çözücü, yağdan arındırıcı… Liste uzun! Bu nedenle tüm tariflerimizde özel bir yer kaplar. Mikrodalgada nasıl kullanılacağını görelim.

Mikrodalgada limon: hayatınızı değiştirecek bir numara

Mikrodalga fırın  her evde bulaşıkları ısıtmak veya yiyecekleri çözmek için kullanılır. Pratik ve verimli, onsuz yaşayamayız. Ancak tıpkı geleneksel fırın gibi düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Kim tüm duvarları kaplayan korkunç bir yiyecek patlaması yaşamadı? Temiz tutmak ve orada mikropların gelişmesini önlemek için ovalamanız gerekir ve bu her zaman kolay değildir.
Bu nedenle, fırında sıkışmış yiyecekleri ovalamaktan yorulduysanız, işte size kusursuz ve zahmetsiz bir sonuç garanti eden basit ve doğal bir çözüm.

1- Bir kase sıcak su ve bir limon getirin

2- Limonu parçalara ayırın ve kaseye koyun.

3- Limonlu su kabını mikrodalgaya koyun ve 2 dakika tam güçte ısıtın.

4- Açın, kasenin içindekiler fırının duvarlarına atıldı, artık süngerle temizleyebilirsiniz.

Isı ile ilişkili limon, tüm lekelerin açılmasına, yemek artıklarının çıkarılmasına ve mikrodalga fırının tüm parçalarının yağdan arındırılmasına yardımcı oldu. İyice daha iyi temizleyebilmeniz için döner tablayı çıkarmanız önerilir.
Fırınınız temiz olmasının yanı sıra kokudan arındırılır ve dezenfekte edilir. Teşekkürler Limon!

Mikrodalganızı limonla temizleyin

Limonla doğal temizlik için 5 ipucu

Evinizi etkili bir şekilde temizlemek istiyorsunuz, bir dizi deterjan ve kimyasal maddeye başvurmanıza gerek yok. Mutfağınızda sahip olduğunuz basit ürünlerle mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Siyah sabun, kabartma tozu veya  beyaz sirke gibi limon da kire karşı etkili bir temizleyicidir ve tüm ev işlerinde doğal müttefikinizdir.

limon ile temizlemek

1- Ocakları ve tezgahları dezenfekte edin  : Fırına gelince, sıcak su ve limon karışımı tüm ocaklarınızı ve tezgahlarınızı temizlemenizi sağlayacaktır. Kabuklu bir leke durumunda, doğrudan bir limon dilimi ile ovalayın, etki etmeye bırakın ve durulayın.

2- Camları ve aynaları temizleyin  : Yarım litre sıcak suya yarım limon sıkın. Bu karışımı bir sprey şişesine koyun ve camlarınıza ve aynalarınıza püskürtün. Ardından nemli bir mikrofiber bezle ovalayın. İz bırakmadan temizlik için yüzeyleri buruşmuş bir gazete topuyla silin.

3- Kireç giderme  : Kireçtaşı her yere yerleşme eğilimindedir: armatürler, lavabolar, küçük ev aletleri… Kireçten arındırmak için yarım limon alın ve işlem görecek parçalara sürün. 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.

4- Çarşafları  beyazlatın: Cilt ve tekstil ürünleri için kimyasal ve agresif olan çamaşır suyu kullanmak yerine, beyaz çamaşırlara parlaklık kazandırmak için limon kullanın. Bunun için durularken deterjan çekmecesine bir limonun suyunu dökün ve ardından çamaşırlarınızı güneşte kurutun.

5- Süngerlerinizi hayata  döndürün: Süngerler çok çabuk kirlenir ve kötü kokular yayar. Tazelemek için, bir gece boyunca sıcak su ve limon suyu karışımına batırın, durulayın; yeni gibi olacaklar!

Artık bu evrensel temizleyici ile evinizi sağlıklı bir şekilde temizlemek için birçok ipucunuz var. Ve bahse girerim limon henüz  size tüm sırlarını açıklamamıştır …

ev