Zengin bir hasat ve devasa bitkiler elde etmek için bu tekniği izlemelisiniz. Tüm çiftçiler çıldırdı ve bu gerçekten eşsiz teknik tarafından fethedildi. İşte bunu nasıl yapmanız gerektiği.

Malzeme büyük bitkiler üretir

Zengin ve lezzetli bir hasat elde etmek için tüm çiftçiler bu yöntem için çıldırdı . Kullandıkları şey gerçekten benzersizdir ve bu tekniği çok steril toprakta, Amazon ormanında yetişen büyük bir Amazon uygarlığından öğrendiler. Yağmurlar nedeniyle toprak yılın sadece belirli zamanlarında verimlidir.

Ancak buna rağmen, iki metre derinliğe kadar birkaç hektar verimli toprak bulundu. Uzmanlar için bu ilginç bir durum çünkü bu toprağın binlerce yıldır aynı olduğuna inanılıyor. Ancak bu uygarlıklar yenileyici bir toprak yaratmayı başarmıştır . İşte nasıl aşağıda.

Zengin hasat ve devasa bitkiler? İşte bunu elde etmek için yapmanız gerekenler

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Amazon uygarlığı tam da bu nedenle bir süredir ekinsiz kalan toprakları verimli hale getirmenin bir yolunu bulmuştur. Buna bakıldığında, içerdiği kömür miktarının çok yüksek olduğu ve aslında her şeyi değiştiren tam da bu varlığın olduğu hemen fark edilir .

Tam da bu nedenle bazı çiftçiler kömür kullanmaya başladılar ama özel bir şey var: Sıradan kömür Amazon’unkiyle aynı değil. Organik kömür, normal kömürden farklı yandığı için daha iyidir . Organik karbon oksijen olmadan 600-1000°C sıcaklıkta, organik karbon ise 400°C sıcaklıkta yanar.

Bu ürün ile zengin ve lezzetli hasat

Bu sıcaklık farkı, tüm bunları önemli ölçüde değiştirir. Aslında, organik kömür daha iyidir. İnce bir yapıya sahiptir ve %50 saf karbondur. Biyokömürdeki moleküler yapılar büyüleyicidir ve mikropların oluşumu için daha uygundur. Daha sonra çiftçiler bu tekniği tekrarlamaya başladılar.

Kesinlikle işe yarayan ama süresi bilinmeyen modern bir tekniktir . Kesin olan, hasatın zengin ve lezzetli olacağıdır. Bu nedenle yanmış odun idealdir ve toprak verimliliğini kontrol altında tutmayı başarır. Biochar toprağa stabilite sağlar.

Biochar toprağa nasıl konur?

Biochar’ın toprağı daha verimli hale getirdiğini gördük. Ama nasıl kullanılır? Karbon içeriği ve gözenekliliği onu güçlü bir toprak düzenleyici yapar. Hem tarlada hem de saksılarda kullanılabilir . Ancak, eşit olmadıkları için doğru miktarları bilmeniz gerekir.

Toprak için organik kömür

Tarla ve bahçelerde metrekare başına 1 kilograma kadar kullanılabilir . Yani 1kg/m2. Saksılarda ise kullanılacak miktar azalır , maksimum toprak miktarının %25’ine tekabül etmelidir. Daha sonra çeşitli sektörlerde kullanılabilir.

Tarımda bu, daha fazla doğurganlık ve daha az su ve kimyasal  gübre  kullanımı sağlayan daha iyi bir verime sahiptir . Bu sayede fiyatlar düşürülmekte ve çevresel etki daha düşük olmaktadır. Adeta tüm bitkilerde kullanmamız gereken sihirli bir ürün gibi duruyor.

ev