Mobilya ve dolap menteşeleri bozuldu mu? Marangozun numarasıyla anında telafi edin

Mobilya veya gardırop ahşabındaki o lanet delikleri biliyor musun? Menteşede oluşan ve onu dengesiz hale getirenler? Kim kendini tamir etmesi için bir uzman çağırmak zorunda kalma durumunda bulmadı, aksi takdirde kapı kırılacak kadar dengesiz olacak?

Hepimiz oradaydık ve DIY konusunda tutkulu bir kocamız, ortağımız, babamız, erkek kardeşimiz olacak kadar şanslıysak, onun yardımından ve deneyiminden yararlandık.

Aksi takdirde, iyi el becerilerine sahipsek, onu kendimiz onarmaya çalıştık, bazen başarılı olduk, bazen teslim olana ve sonunda bir marangozun müdahalesini isteyene kadar sendeledik.

Bununla birlikte, içinde delik olan bir mobilya parçasını bir kuruş harcamadan veya neredeyse hiç harcamadan restore edebilmek için olağanüstü bir numara ortaya koyuyor!

Meraklı? Başlamak!

Mobilya ve dolap menteşeleri

Mobilya ve dolap menteşeleri bozuldu mu? Marangozun numarasıyla anında telafi edin

İster yıllar içinde oluşan basit delikler olsun, ister menteşelerin kancaları nedeniyle gerçek kraterler olsun, fark etmez. Marangoz numarasıyla düzeltmek çok kolay!

Biraz tutkal ve bir rulo folyo alın.

Doğru aletlerle (tornavida, anahtar, pense vb.) Kabin kapağını sökün, ardından ana deliği boş bırakarak menteşeyi çıkarınTüm delikleri temizleyin ve tutkalla doldurun. Tamamen ayarlanmasına izin verin.

Sonra bir folyo tabakasını açın ve deliğin büyüklüğünde bir şerit kesin. Diğer özdeş olanları yapmak için örnek olarak kullanın, sayı deliğin derinliğine bağlıdır, buna göre ayarlayın çünkü bir delik kapağı görevi görecek ve sorunu çözecek alüminyum folyo olacaktır, vidayı gelecekte artık gevşemeyecek şekilde barındıracaktır.

İlk şeridi sonuna kadar itin, ardından tamamen kaplanana kadar daha fazla katman yapın.

Şimdi menteşeyi yeniden monte etmeye ve kapıyı tekrar yerine takmaya devam edebilirsiniz!

Kolay değil mi?! Bir deneyin ve bize bildirin!

ev