Gümüş takılarınız parlaklığını kaybettiyse ona ikinci bir hayat verebilirsiniz. Kesin bir hile ile kararma ve renk solmasını önleyebilirsiniz. Bu basit teknik sayesinde en sevdiğiniz aksesuarın parlaklığını geri kazanabilirsiniz!

Gümüş hızla oksitlenebilir ve siyaha dönebilir veya yeşilimsi bir renk alabilir. Aksesuarınızın parlamasını sağlayan bu hileyi kullanarak gümüş takılarınıza ışıltısını geri kazandırabilirsiniz. Bileziğinize veya en sevdiğiniz küpelerinize ikinci bir hayat vereceksiniz.

Yanılmaz bir hile ile gümüş takılarınızı nasıl temizlersiniz?

Bazen gümüş takılarımız kir biriktirebilir ve kararma eğilimi gösterebilir. Bu aksesuarların parlamasını ve rengini canlandırmasını sağlamak için elinize bir temizlik ürünü almanıza gerek yok çünkü D sistem tekniği onlardan tekrar keyif almanızı sağlayacaktır. Bu teknik, cildinizi lekeleyebilecek izleri siler.

gümüş kolye

1- Bu hile gümüş takılarınızı parlatmak için çok etkilidir.

Bu değerli metale nasıl bakacağınızı biliyorsanız, mücevherleri temizlemek kolay bir iştir. En sevdiğiniz aksesuarı lekeleyebilecek ince siyah tabakayı çıkarmak için sıcak suya, bir yemek kaşığı karbonata,  müthiş bir ev malzemesine ihtiyacınız olacak.,    bir kase, alüminyum folyo, bir tava, iki yemek kaşığı tuz ve bir kağıt havlu. Bir mücevheri temizletmek için, tuzu eklemeden önce tavada su kaynatarak başlamak gerekecektir. Daha sonra alüminyum folyoyu parlak kısmı içe bakacak şekilde kaseye yerleştirin ve içine suyu dökün. Mücevherinizi kabartma tozu ekleyeceğiniz kaba batırın. 15 dakika bekletin ve kimyasal bir reaksiyonun oluşacağını göreceksiniz. Bu süre dolduğunda tek yapmanız gereken aksesuarlarınızı çıkarıp kurutmak. Bir kağıt havluyla hafifçe ovalayın ve pırıl pırıl olacaklar!

parayı temizle

Diğer Büyükanne Hileleri Gümüş Takıların Temizlenmesine Yardımcı Olur

Alüminyum ile yapılan tekniğin ötesinde gümüş takılarınıza da ilk günkü parlaklığı verebilirsiniz. Bunları temizlemek için aksesuarlarınızı iyi durumda bulmak için çok etkili teknikler vardır. Kire veda edebilirsiniz!

1- Diş macunu

Gümüş yüzüğünüzde veya aynı malzemeden başka herhangi bir aksesuarda durdurulamaz bir temizlik etkisi için diş macunu, ılık su, iki mikrofiber bez ve yumuşak kıllı bir diş fırçası alın. Her iki bezi de ılık suyla ıslatarak başlayın. Aksesuarı tamamen bu macunla kaplayarak   10 numara ile size yardımcı olabilecek    diş macununun aşındırıcı etkilerinden yararlanın  . Daha sonra girintilere ulaşmak için diş fırçası ve bezle ovalamak gerekecektir. Tek yapmanız gereken durulamak ve kurutmak. En sevdiğiniz takı parçasının donuk rengine veda edebilirsiniz!

güzel takı

2- Limon suyu

Gümüş kaplama takılarınızı iyice temizlemek istiyorsanız, gitmeniz gereken yol limon.  Bu değerli metaller , evi temizleyebileceğiniz narenciye meyvesinin   aşındırıcı gücüne karşı dayanıklı değildir  .  Siyah noktayı gidermek için suyunu yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla ovalamanız gerekecektir. Aksesuarı soğuk suyla durulayın ve bir bezle kurulayın. Favori aksesuarlarınızı düzenli olarak korumanıza izin verebilecek bir alışkanlık.

3- Kola soda

Gümüşü düzgün bir şekilde temizlemek için  kola soda idealdir . Bu metallerin ışıldamasını sağlamak için mücevherlerinizi bu gazlı içecekle dolu bir kaba batırın. 10 dakika bekleyin ve temiz su ile durulayın. Kesin olan bir şey var: bu teknik aksesuarlarınızı beyazlatacak ve onları çok parlak yapacak!

gümüş zincir

4- gümüş taş

Mücevheriniz donuksa, gümüş taşla ona ikinci bir hayat verebilirsiniz. Süpermarketlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz bu ürün oksidasyon nedeniyle zarar görebilecek bu aksesuarların düzenli bakımları için idealdir. Bundan yararlanmak için diş fırçası, gümüş taş ve ılık su ile ovalayın. Durulayıp kuruladıktan sonra sonuca şaşıracaksınız!

5- Sabunlu su

Bu gümüş metali pırıl pırıl tutmak için ılık sabunlu su kullanabilirsiniz. Bu karışımı karıştırın ve ardından takılarınızı 10 dakika bekletin. Onları çıkardıktan sonra durulayın ve kurumaya bırakın. Bu kadar ! Sabunu bulaşık deterjanıyla da değiştirebilirsiniz.

Bu ev yapımı çözümlerle gümüş takılarınızı parlatmanın, eski haline getirmenin ve mat görünümünü kolayca ortadan kaldırmanın çok kolay olduğunu göreceksiniz.

ev