Şeker veya çikolata serpiştirilmiş bu incecik pankekler artık tüm dünyada çok popüler. Kahvaltıya veya brunch’a mükemmel bir şekilde eşlik eden bu klasik hamur işi, gerçek bir lezzet keyfi sunuyor. Bu nedenle birçok pasta şefi, bu tarifin nihai sonucunu mükemmelleştirmek için sürekli olarak yeni malzemeler ekliyor. Ardından, gözleme hamuruna daha fazla hafiflik getiren bu sıra dışı malzemeyi keşfedin.

Başarılı pasta tarifleri için mutfakta doğru malzemeleri seçmek ve doğru dozajlara uymak esastır. Kreplere gelince , son işlemeyi mükemmelleştirmek ve hafif ve kabarık bir hamur elde etmek için pişirmeden önce ek bir bileşen eklenebilir.

Krep tarifinizi geliştirmek için hangi malzeme?

Mutfakta çok faydalı olabilecek, şüphelenilmeyen bir malzeme var. Sağlık için mükemmel olmasının yanı sıra, mutfakta bazı yemekleri aydınlatmak gibi birçok avantaj sunan özel bir içecektir.

– Hafif ve havadar krepler elde etmek için bir bileşen olarak maden suyu

Maden suyu

Mutfakta birçok pasta tarifi, çörek, kek hamuru veya gözleme hamuru   hazırlamak için karbonatlı su kullanılabilir . Bu köpüklü su, krepleri hafif ve havadar yapma özelliğine sahiptir. Bunu yapmak için, tarifinizi hazırlarken sağlanan sütün yarısını maden suyuyla değiştirin. Onun sırrı? Karbondioksit kabarcıkları, hamurun özellikle hafif olmasını sağlayan un tarafından oluşturulur ve sabitlenir.

Unutulmamalıdır ki bu köpüklü su da tuzun yerini alabilir. İçerdiği sodyum bikarbonat ile bu içecek doğal olarak tuzludur ve bu da size tuz miktarını istediğiniz gibi azaltma imkanı verebilir.

Krep 2

Her zamanki gözleme tarifi hazırlamak kolaydır. Bununla birlikte, köpüklü su ilavesi, daha ince ve daha esnek hale gelen hamura emsalsiz bir hafiflik getirir . Başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler şunlardır:

– 250 gr un
– 25 cl yarım yağlı süt
– 30 cl maden suyu
– 2 yumurta
– 2 yemek kaşığı esmer şeker
– 1 tutam tuz

Bir kapta un, şeker ve tuzu karıştırın. Ardından yumurtaları, sütü ve maden suyunu ekleyin. Karışımı çırpmak ve topakları çıkarmak için bir elektrikli karıştırıcı kullanın. Hazırlanışı buzdolabında iki saat dinlendirin.

Yapışmaz tava ısındığında, krepinizi oluşturmak için bir kepçe meyilli dökün.

Yapmanız gereken tek şey hazırladığınız akçaağaç şurubu, çikolata veya reçelin tadına bakmak, damak zevkiniz için!

Pişirmede bir bileşen olarak köpüklü suyun diğer kullanımları?

Maden suyu  , özellikle yaz aylarında çok popüler bir içecektir . Öncelikle soğutma için kullanılır, mutfakta başka birçok kullanımı olabilir.

– Bu malzemeyle meyve ve sebzeleri daha iştah açıcı hale getirin

Pişmiş sebzeler

Meyve ve sebzeler pişirme sırasında doğal renklerini kaybedebilir. Pişirme sırasında maden suyu kullanmak bu etkiyi azaltacaktır. Bu suda bulunan sodyum bikarbonat gerçekten de meyve ve sebzelerin parlak rengini koruyacak ve yemeklerinizi daha iştah açıcı hale getirecektir.

– Bu malzeme ile pişirme süresini hızlandırın

Sebze çorbası

Mutfakta karbonatlı su kullanılması, yemek pişirmeye gelince önemli bir avantaj daha getiriyor. Bu su , meyve ve sebzelerin güzel görünümünü korumasının yanı sıra pişirme süresini de hızlandırır. Sonuç: Gıdanın besinsel faydaları daha iyi korunur. Aynı şekilde meyve ve sebzelerde bulunan mineraller de pişirme sırasında korunur.

ev