Normal mumlar ve kahve telveleri, yaz aylarında herkesin çok sık karşılaştığı bir sorunu çözmek için gerçekten etkili bir şey yaratmanıza olanak tanır. Hangi? Burada bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

mum ve kahve
 
Yılın her mevsiminin   bazı özel koşullarla bağlantılı sorunları veya sıkıntıları vardır. Örneğin yaz aylarında birkaç haftalık sıcaklık, sıcaklıkların çok yüksek seviyelere çıkmasına neden olabilir ve tehlikeli kuraklık anları yaratabilir. Ancak yaz aylarının tek tuhaf yanı bu değil.

Güzel mevsimin gelmesi, insanlara rahatsızlık ve rahatsızlık veren birçok böceğin varlığını da beraberinde getiriyor. Özellikle  sivrisinekler  insanları “ısırabilir” ve vücutlarında rahatsız edici kaşıntılara neden olabilir. Gerçekten çok hoş olmayan bir şey. Birçoğu, bu böcekleri evlerinin içinden yok etmek için özel mağazalardan ilaç satın alarak önlemler alıyor.

Örneğin Citronella kokulu mumlar sivrisinekleri uzak tutmak ve bu böceklerin sıcak yaz öğleden sonralarını “mahvetmesi” riskini en aza indirmek için insanlar için en iyi bilinen çözümdür. Akşam yemeğine misafirleriniz varsa ve onlarla birlikte balkonda veya bahçede yemek yemek istiyorsanız bu mumları yakmanız yeterli.

Bizim için hoş bir koku yayabilirler ama sivrisinekler ve diğer böcekler için gerçekten hoş olmayan bir koku yayarlar. Mum  yavaşça yanacak ve asla bu sinir bozucu böceklerin saldırısına uğramayacağız  .

Bu yazıda sivrisineklerin yaz öğleden sonralarınızı mahvetmesini önleyebilecek başka bir doğal kovucuyu keşfetmenize yardımcı olacağız   . Mum ve kahve telvesi kullanan bir yöntem hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz   . Ayrıntıları öğrenelim.

Sivrisinekler artık sorun olmayacak: Burada mum ve kahveden nasıl yararlanabileceğinizi açıklıyoruz

Citronella mumları  bu nedenle sivrisinekleri uzak tutmak için çok etkili bir çözümdür. Ancak yaz aylarında çok sık kullanılması gerekecek ve uzun vadede maliyeti yüksek olabilecek. Bu yazımızda size sivrisinek ısırıkları problemini çözecek inanılmaz ekonomik bir çözüm göstermek istiyoruz   . İşte tüm ayrıntılar.

Mumlar

Eğer cibinliğiniz yoksa ya da yaz öğleden sonralarını açık havada balkonda ya da bahçede geçirmeyi seviyorsanız  sivrisinekleri  her şekilde uzak tutmak çok önemli olacaktır.

Kahve telvelerini  tabakların üzerine koyabilirsiniz  . Bu elementin kokusu aslında böcekleri ve sivrisinekleri uzak tutar çünkü bundan hiç hoşlanmazlar.  Kahve, başka birçok şekilde doğal bir kovucu olarak kullanılabilir  .

Şimdi yazımızda bunlardan birini anlatacağız.  Kahve bazlı doğal bir sivrisinek kovucu oluşturmak için etkili bir yöntem oluşturmak için nasıl ilerleyeceğimizi öğrenelim  . Mumlarla ilk önce ne yapmanız gerekecek? Burada bu konu hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Doğal sivrisinek kovucu: bu şekilde elde edilir

Yapmanız gereken ilk şey  bir kap içerisine birkaç mum rendelemektir  . Bu noktada her şeyi yalnızca kahve tozu veya kahve telvesi ile kaplamanız gerekir   . Her şeyi küçük kaplara dökebilirsiniz, böylece önümüzdeki birkaç gün boyunca bol miktarda kovucunuz olur ve hazırlığı yalnızca bir kez yaparsınız.

Sivrisineklere karşı kahve

Artık iyice sıkılmış kahve tozunun veya kahve telvesinin üzerine birkaç çivi yerleştirmeniz gerekecek   . Bu noktada kahvenin içine bir delik açın ve  önceden rendelenmiş mumdan başka bir parça yerleştirin  . Tek yapmanız gereken bu küçük kabı evinizin dışına koyup  mumu yakmak  .

Yayacağı kahve kokusu o  kadar yoğun olacaktır ki sivrisinekler evinizin yanına bile yaklaşamayacaktır. Kahve, limon otu gibi yavaşça yanacak ve  sivrisinekler  bu kokudan etkilenmedikleri için her zaman uzak duracaktır .

Uygulaması doğal ve çok basit bir yöntem keşfetmenize yardımcı olduk   . Size sivrisineklerin gelmesinden endişe etmeden, yaz sıcağının tadını balkonunuzda çıkarmak kalıyor. Görmek inanmaktır!

ev