Birkaç kez musluğu açarken su akışının yavaş olduğunu fark ettiyseniz, filtrenin veya havalandırıcının sert suyun kireçtaşı nedeniyle tıkandığını kolayca anlayabiliriz. Bu sorunu, uygulanması çok kolay olan bu adımlar ve ipuçlarıyla çözebilirsiniz.

Musluklarınızı tıkayan kireçtaşı ile karşı karşıya kalırsanız, birkaç hızlı ve etkili manipülasyonla sorunu çözmenin kolay olduğunu unutmayın. Musluk filtrelerinden tüm kireç taşını çıkarmak ve böylece iyi bir su akışını sağlamak için kullanılacak ideal çarenin yanı sıra izlenecek adımlar da burada.

kireçtaşı musluk filtresi

Musluk filtrelerindeki tüm kireç taşını nasıl temizlersiniz?

Musluktaki kireç taşını çıkarmak için yapılacak ilk şey, iyice temizleyebilmek için filtresini sökmek ve burada oluşan kireçten kurtulmaktır. Bunun için sökmeniz gerekecek .

Elle yapamıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen çıkarılmasını zorlaştıran kireç tortularıdır. Bu durumda pense veya ayarlanabilir bir anahtar kullanın, aletiniz ile musluğun ucu arasına bir parça bez veya bir parça lastik yerleştirmeye özen gösterin. Bu, çizilmesini önleyecektir. Kireç kalıntılarının gidere gitmesini önlemek için lavabonun fişini de takmayı unutmayın  .

Musluk filtrelerindeki kireci çıkarmak için temizleme hilesi

Artık filtreyi musluktan başarıyla çıkardığınıza göre, önce fazla kireçten kurtulmakla başlayarak temizlemeye başlamaya hazırsınız. Kullanılmış bir diş fırçası  veya hatta bir tornavida, yüzeysel kireci çıkarmak için hile yapabilir. Kireç tortusunu temizledikten sonra filtreyi akan suyun altından geçirin.

Musluk bileşenlerini ve filtreleri diş fırçasıyla temizleme

Bu nedenle, optimum su akışına sahip olmak için kireç tortusunun geri kalanını çıkarmak gereklidir. Bunu yapmak için,   kireç tortularını temizlemek ve doğal olarak parçalamak için filtrelerinizi ılık su ve beyaz sirke çözeltisine batırmanız önerilir. Daha iyi etkinlik için öğelerin birkaç saat, hatta gece boyunca oturmasına izin verin.

Beyaz sirkenin kireç çözücü özelliği göz önüne alındığında, bu yöntem kesinlikle kanıtlanmıştır. Bu çözümün ev aletlerinin ve  özellikle çamaşır makinesinin derinlemesine temizlenmesi için de ideal olmasına şaşırmayacaksınız.

Ardından, kalan kireç kalıntılarını gidermek için filtrenin nazikçe durulanmasından oluşan son aşama gelir. Öte yandan, çıkarılması zor olan küçük engellerin varlığını fark ederseniz,  bunları çıkarmak için bir iğne veya iğne kullanarak  filtreye zarar vermemeye dikkat ederek küçük ağları serbest bırakabilirsiniz.

İkincisini yerine takmak için, saat yönünün tersine bir papağan pensesi kullanarak sıkıca vidalamanızı öneririz  .

Artık filtreniz mükemmel bir şekilde yerine oturduğuna ve kireçten kurtulduğuna göre, musluğunuzu açın ve su akışının her zamankinden daha pürüzsüz olduğunu görmekten memnun olacaksınız.

İyi bir su akışına sahip bir musluk

Musluk filtrelerindeki kireci temizlemek için plastik poşetin hilesi

Özellikle aşırı kireçlenmeyen filtrelerle uğraşıyorsanız,  genellikle duş başlıkları için önerilen  ve muslukların periyodik olarak yararlanabileceği bir ipucu vardır. Sadece bir plastik poşet alın ve musluk gövdesine bağlamadan önce içine beyaz sirke dökün. Filtre çözeltiye tamamen daldırılmalıdır. Bir gece bekletin ve ardından torbayı çıkarın. Kireçle vedalaşmak için musluğunuzu kullanılmış bir diş fırçasıyla ovun.

Bu ipuçları ve temizleme yöntemleri, düzenli filtre temizliği bağlamında daha da alakalı olacaktır. 6 ayda bir ve suyun çok kireçli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız daha sık sökmeyi unutmayın.

ev