Artık temizlik deterjanı almayın, sadece tuz ve karbonat alın. Bunu yapın ve çok paradan da tasarruf edeceksiniz.

Tuz ve bikarbonat

Giderek daha fazla insan birçok temizlik deterjanını bırakıp doğal yöntemlere güvenmeye karar veriyor . Çok fazla para harcamadan ve yalnızca çoğu durumda evinizde bulunan ürünlerle evinizi temizlemek bir hayal değil ama mümkün ve şimdi nasıl olacağını göreceğiz.

Doğal ürünlerle temizlik sadece ekonomik bir yöntem değil aynı zamanda ekolojik ve etkili bir yöntemdir Parfüm olarak tercih ettiğiniz kokunun limon, karbonat, beyaz sirke, sitrik asit, esansiyel yağları gibi çeşitli malzemeleri de kullanabilirsiniz .

doğal ürünlerle temizlik mümkün

Banyodan mutfağa kadar evin her odasını ve aynı zamanda dış mekanı da temizleyebilirsiniz . Gerçekten evin her köşesi doğal ürünlerle temizlenebilir ve bugün tuz ile karbonatı karıştırmanın ne işe yaradığını göreceğiz . Sonuç sizi şaşırtacak. Aşağıda tüm detayları bulabilirsiniz.

Temizlemek için tuz ve bikarbonat bir arada: işte sonuç

Söylediğimiz gibi doğal ürünler temizlik açısından mükemmeldir ve özellikle tuz ile bikarbonatın birlikte nasıl çalıştığını göreceğiz. Sodyum bikarbonat koku önleyici özelliklere sahiptir ve bu nedenle genellikle kötü kokuları gidermek için kullanılır, ancak aynı zamanda mobilya, zemin ve banyo armatürlerini temizlemek için suyla seyreltilerek de kullanılabilir .

Öte yandan tuz, ev temizliğinde güçlü bir müttefiktir ve yerleri yıkamak için mükemmeldir. Aslında her türlü sıvıyı emme ve en dirençli lekeleri bile yok etme eğilimindedir. Tuz aynı zamanda nemi gidermek ve küf ve kireçle mücadele etmek için de kullanılabilir . Bunları birlikte nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

tuvaleti tuz ve bikarbonatla temizlemek

Bir kase ılık su alın ve içine 3 yemek kaşığı iri tuz ve 3 yemek kaşığı bikarbonat soda dökün . O zaman iyice karıştırmanız ve her şeyin çözülmesine izin vermeniz gerekecek. Bu noktada elde ettiğiniz bu solüsyonu tuvaletin içine, iç kenarlarına damlatarak dökmeniz gerekecektir .

Bir sonraki adım tuvaleti bu şekilde bırakmak ve gece boyunca beklemektir. Ertesi sabah tuvalet fırçasının yardımıyla iyice fırçalayarak daha fazla temizleyebilir ve ardından tuvaleti sifonu çekebilirsiniz. Artık gerçekten kötü kokulardan, kireçten ve diğer lekelerden arınmış bir tuvalete sahip olacaksınız .

Tuz ve bikarbonat kombinasyonu: nasıl kullanılır

Bu nedenle sadece tuvalet temizliği için değil, tuz ve sodyum bikarbonat kombinasyonu diğer problemler için ve diğer temizlik amaçları için de kullanılabilir . Her evde bulunan, mutfakta ve ötesinde gerekli olan, kolayca bulunabilen iki malzeme. Bunları birlikte kullanmanın başka bir yolunu görelim.

tuz ve kabartma tozu

Örneğin mutfak, banyo veya duşta tıkanan giderlerin temizlenmesinde ve dolayısıyla kötü kokuların giderilmesinde tuz ve bikarbonatın birleşimi yararlı olabilir . Sadece bir tencereye su alın ve kaynatmak için ateşe verin. Daha sonra 100 gr tuz ve 150 gr bikarbonat ekleyin. Bu noktada tenceredeki suyu gidere atabilirsiniz.

ev