Kusursuz bir mutfağa sahip olmak ve tüm yağ izlerini gidermek için bu numarayı yalnızca doğal ürünlerle kullanın. Sonuç garantili, işte ihtiyacınız olan şey ve nasıl yapılacağı.

ocağı temizle

Her yemek pişirdiğinizde, yemekten çıkan yağ ve pişirme sırasında açığa çıkan diğer maddeler mutfağın içinde kalır. Ocaktan davlumbaza ve çeşitli cihazlara kadar hemen hemen her yerde. Çıkarmak o kadar karmaşık değil ve kimyasal satın almadan yapabilirsiniz.

Aslında birçok kişi kimyasal ürünler almanın gerekli olmadığını ve hatta bazen pahalı olanları bile bilmiyor çünkü doğal ürünlerle gidip yağ ve kirleri çıkarmak mümkün. Plastik şişe almayarak hem paradan tasarruf etmiş olursunuz hem de çevre üzerinde olumlu bir etki yapmış olursunuz.

mutfakta yağ

Şimdi göreceğimiz numara çok basit ve bunu sadece beş dakikada yapacaksınız. Mutfağın her yerindeki yağlı lekeleri çıkarmanıza yardımcı olacak ve heyecanlanacaksınız. İşte o zaman nasıl yapılacağı ve kusursuz ve lekesiz bir mutfağa sahip olmak için kullanabileceğiniz doğal malzemelerin neler olduğu ile ilgili tüm detaylar burada.

İşte kusursuz bir mutfağın püf noktası: sadece doğal malzemelerle

Dediğimiz gibi tamamen doğal ürünler kullanarak mutfaktan yağları uzaklaştırabiliriz. Bugün bunu üç ürünün karışımını kullanarak nasıl yapacağımızı göreceğiz. Neredeyse kesinlikle evinizde zaten var ve satın almak zorunda kalmayacaksınız, hadi kabartma tozu, limon ve sirke hakkında konuşalım.

Mutfakta yaygın olarak kullanılan bu üçü temizlik için de kullanışlıdır ve oldukça etkilidir ve bunları piyasadaki kimyasal ürünlerle değiştirebilirsiniz. Bu ürünlerin hangi yüzeylerde kullanılacağını öğrenmek önemlidir.

Doğal içerik

Gelelim karışımın nasıl hazırlanacağına. Orta boy bir kase alın ve içine 5 yemek kaşığı karbonat koyun. Daha sonra 3 limonun suyunu sıkın ve kaseye dökün . Bu iki malzemeyi iyice ve yavaşça karıştırın. Şimdi bir bardak beyaz sirke de ekleyin.

Bunu da yavaşça sokun, aksi takdirde hazneden köpük çıkabilir. Tekrar karıştırın ve hazır. Bir süngerle kendinize yardım edin ve bu karışımı mutfak ızgaralarının, davlumbazın ve yağla kirlenmiş tüm ocakların üzerinden geçirin. Etki etmesi için yaklaşık 15 dakika bekleyin ve ardından hafifçe ovalayın. Durulayın ve her şey yağdan arınmış olacaktır.

mutfağı temizlemek

Kabartma tozu aşındırıcı bir etkiye sahiptir ve yapışmış yağları tamamen çıkarır . Ayrıca antibakteriyeldir ve yüzeyleri mükemmel şekilde temizler. Limon en çok yağdan arındırılan maddelerden biridir ayrıca  içerdiği  sitrik asit sayesinde kötü kokuları da yok eder.

Son olarak, beyaz sirke de mükemmeldir çünkü temizler, dezenfekte eder, yağı yok etmeye yardımcı olur ve kötü kokuları nötralize eder. Bu üçlünün birleşimi gerçekten çok güçlü ve mutfağınızı temizlemek için her zaman kullanabilirsiniz.

ev