Davlumbazın yağdan arındırılması sıkıcı bir iş olabilir. Yalnızca, kolay ve ustaca bir numara, bu cihaza gömülü izlerin ve kirlerin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Bu yüzeyi rekor sürede nasıl temizleyeceğinizi öğrenin!

Davlumbaz hızla toz, iz ve kir biriktirebilir. Korkunç ve ekonomik bir yöntemle hızlı bir şekilde yağdan arındırabilir ve parlamasını sağlayabilirsiniz. Kesin olan bir şey var: Bu hareketi günlük yaşamınızda hızla benimseyeceksiniz.

Davlumbaz etkili bir şekilde nasıl temizlenir?

Davlumbaz üzerindeki yağ lekelerinden kurtulmak için temizleyici kullanılmasına gerek yoktur. Ev yapımı bir System D ürünü onu mükemmel bir şekilde temizleyebilir ve parlaklığını ve temizliğini geri kazandırabilir!

bakım ürünleri

Davlumbazın yağdan arındırılması ve temizlenmesi için hangi malzemeler kullanılmalıdır?

Bir davlumbaz zamanla malzemesini lekeleyebilecek yiyecek, toz ve yağ kalıntıları biriktirebilir. Süpermarketlerde satılan ürünleri kullanmadan temizlemek mümkündür. Bunun için suya, mikrofiber bir beze ve mineral yağa ihtiyacınız olacak. Çeliği etkili bir şekilde temizlemek için bu müthiş karışım sayesinde dakikalar içinde dağınıklığa veda edebilirsiniz  .

Davlumbazınızı pırıl pırıl yapmak için bu karışım nasıl kullanılır?

Bu parçayı parlak ve temiz hale getirmek için, aynı oranda su ile bitkisel yağı karıştırarak başlayın ve her şeyi bir şişeye dökün ve çalkalayın. Hazırlığınız homojen bir görünüme sahip olmalıdır . Bezin üzerine az miktarda dökün ve başlığı eşit şekilde silin. Kurumadan önce birkaç dakika bekletin. Her iki haftada bir tekrarlamak için çok etkili bir numara.

temiz başlık

Kaputu temizlemek için başka bir teknik var

Önceki tekniğin ötesinde, su ve bitkisel yağ ile davlumbazınızı derinlemesine temizlemenin eşit derecede etkili bir yöntemi vardır.  Bu ekipmanı parlatacak birkaç adımla ayırt edilir !

kaputu parlat

Yağı, tozu ve kiri temizlemek için yüzeyi nemli bir mikrofiber bezle silin. Lekeler yerleşmişse, yüzeyi ılık suyla karıştırılmış bulaşık deterjanı ile ovun. Sildikten sonra  davlumbazı püskürtmek için  beyaz sirke ile doldurulmuş bir sprey şişesi kullanın.  Bu asidik çözelti, çeliğe zarar vermeden davlumbazın dışını kusursuz hale getirmenin yanı sıra kalan yağ kalıntılarını ortadan kaldıran bir temizlik ürünü görevi görür.

Ancak bu cihazın gizli kısımlarını yani alt tarafını ve davlumbaz filtresini temizlemeyi unutmayınız.

Kaputun altını temizleyin

Bu alan çok fazla kir ve yağ biriktirir ve bu nedenle  gerçek bir kir ve bakteri yuvası   haline gelebilir . İnatçı lekeleri temizlemek için sert bir fırça kullanın. Homojen bir macun oluşturmak için eşit oranlarda kabartma tozu ve ılık su karışımı da kullanabilirsiniz.  Davlumbazın alt tarafını yağdan arındırmak ve temizlemek için bu müthiş hazırlığı uygulayın ve ürünün 30 dakika etki etmesine izin verin. Bir kağıt havluyla durulayın ve kurulayın.

mutfak davlumbazı

Davlumbaz filtresini temizleyin

Kaputun bu kısmının temizlik için çıkarılması gerekecektir. İçerideki yağı ve kalıntıları temizlemek için eldiven giyin ve filtreyi inatçı izleri çıkaracak sıcak suyla dolu bir lavaboya batırın.  Çeyrek fincan kabartma tozu    ve bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin  . Bu sabunlu su, yüzeyi temizlemek ve ardından içindeki kiri dezenfekte etmek ve çıkarmak için mükemmeldir. 20 dakika beklettikten sonra, kalan gresi temizlemek için sert fırçanızı kullanın. Filtre hala kirliyse işlemi tekrarlayabilirsiniz. Ardından, bu parçayı mikrofiber bir bezle durulayın ve kurulayın. Tek yapmanız gereken kapüşona geri takmak, sayesinde temizliğini ve parlaklığını geri kazanacaktır. bu güçlü yağ giderme karışımı!

Anlayacağınız gibi bu yüzeyi temizlemek için herhangi bir temizlik ürününün bulunmasına gerek yoktur. Bu bitkisel yağ ucu, çeliği çizmeden temizler!

ev