Pırıl pırıl temiz bir mutfak her zaman daha davetkar ve hoştur. Bunun için zorlu testlerden geçen dolaplarını unutmadan evin bu odasının hijyenini sağlamak gerekiyor. Yağ lekeleri, yemek lekeleri ve yağ sıçramaları arasında bu mobilya kötüye kullanılır ve çoğu zaman yetersiz temizlenir.

Çoğu zaman mutfağın tüm unsurlarını temizlemeyi düşünüyoruz ama   dolapların kapaklarını temizlemeyi unutuyoruz . Zamanla, biriken yağ ve kir daha sert ve çıkarılması daha zor hale gelir. Mutfak dolaplarınızdaki bu yağ birikiminden hızlı ve etkili bir şekilde nasıl kurtulacağınızı gösteriyoruz.

dolapları temizle

İşte mutfak dolaplarındaki yağın nasıl çıkarılacağı

– Dolap kapaklarını temizlemek için bulaşık deterjanı ve beyaz sirke

Bulaşık deterjanı, tüm yüzeyleri temizlemenin ve yağdan arındırmanın nazik bir yoludur.  Etkili bir temizleyici   olan  beyaz sirke ile birleştiğinde etkisi on kat artar. Ve haklı olarak, sirke olağanüstü bir yağ giderici ve dezenfektandır. Dolaplarınızdaki yağ lekeleri ve kirler tarih olacak.

Bu yöntemi kullanmak için ihtiyacınız olacak:

  • 2 yemek kaşığı organik bulaşık deterjanı
  • 50cl sıcak su
  • 25 cl beyaz sirke

Malzemeleri bir kapta karıştırın ve bir sünger veya bezi bu sıvıya batırın. Dolap kapaklarını ovun ve ardından nemli bir süngerle durulayın ve ardından mikrofiber bir bezle silin. Temizliğinizi tamamlamak için ulaşılması zor köşeleri temizlemek için eski bir yumuşak diş fırçası kullanmaktan çekinmeyin. Ahşap mutfak dolaplarınızda kusursuz bir yüzey elde etmek için mineral yağ ile cilalayabilir ve temizliğini mükemmelleştirebilirsiniz. Bu nazik yöntemle kabuklaşmış yağlara veda edin.

temiz marsilya sabunu

– Marsilya sabunu

Mutfak dolapları gibi ahşap yüzeylerin yıkanması için Marsilya sabununun yumuşaklığı tavsiye edilir. Bunu yapmak için ılık suyu bir yemek kaşığı sıvı Marsilya sabunu ile karıştırın ve karıştırın. Dolap kapaklarını süngerle temizlemek için bu deterjanı kullanın ve ardından nemli bir bezle durulayın. Mutfak dolaplarındaki yağ lekelerini çıkarmak için Marsilya sabununu siyah sabunla değiştirebilirsiniz. Bu nazik yöntem, ahşap mobilyalarınızı zarar vermeden temizlemenizi sağlar.

– Elma sirkesi

Ev dostu olarak kabul edilen elma sirkesi, antiseptik özelliklere sahiptir ve beyaz sirke gibi bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca asetik asit içeriği, gresin yüzeylerden temizlenmesini kolaylaştırır.

Kullanmak için iki eşit parça elma sirkesi ve kaynattığınız suyu bir tencerede karıştırın. Daha sonra solüsyonu soğumaya bırakın, ardından bu müstahzara bir sünger batırın ve mutfak mobilyalarınızı temizleyin. Ardından soğuk su ile durulayın.

Ayrıca , ahşaptan yapılmadıkları sürece   mutfak dolap kapaklarını temizlemek için kabartma tozu kullanılabileceğini unutmayın  . Gerçekten de, bikarbonat doğal ancak aşındırıcı bir temizleyici olarak kabul edilir  ve zamanla mumlu veya vernikli ahşap yüzeylere zarar verebilir. Bu tür ahşap için, yukarıda belirtilen iki yöntem, nazik ve etkili temizlik için ideal olmaya devam etmektedir.

Lake mutfak dolapları nasıl temizlenir?

kapıları temizle

Lake mobilyalar için keten tohumu yağı ideal çözüm olmaya devam ediyor. Bu ev yapımı temizleyiciyi hazırlamak için biraz keten tohumu yağı, terebentin ve unu karıştırın. Bir süngeri bu karışıma batırın ve lake mobilyalarınızı temizleyin. Terebentin, çözücü görevi gördüğü için ev işlerinde sıklıkla kullanılan esansiyel bir yağdır. Keten tohumu yağı ahşap yüzeyleri korur ve güzelleştirir. Una gelince, kullanımı yaygın olmasa da inatçı yağ lekelerinin çıkarılmasına yardımcı olur.

Bu doğal bileşenlerle, dolaplardan yapışkan yağı çıkarmak hızlı ve kolay hale gelir.Mobilyalarınız daha temiz ve daha düşük bir maliyetle parlar.

ev