Bu yüzden mutfak havlularına sirke dökmelisiniz. Sonsuza dek çözebileceğiniz sinir bozucu bir problemden kurtulacaksınız. 

Kurulama bezi üzerinde sirke

Sirke, ev işleri için bir müttefiktir ve onunla evde çok sayıda ve pahalı kimyasal ürün satın almadan yapabilirsiniz. Aslında tek bir ürünle pek çok şey yapabilirsiniz ve mutfakta bulaşıklarınız için kullanmanın yanı sıra temizlik için de kullanabilirsiniz.

Aslında çeşitli özellikleri vardır ve özellikle beyaz sirkeden bahsediyoruz. Bu antiseptik, antibakteriyel ve deodorant özelliklere sahiptir . Bunların yanında deterjanlar, leke çıkarıcılar ve beyazlatıcılar .   Kireçtaşı üzerinde  de çok etkilidir ve aslında onu ortadan kaldırmak çok az zaman alır.

sirke

Bu nedenle sirke ile evin neredeyse her köşesini temizleyebilirsiniz . Zeminler, mobilyalar, camlar ve hatta çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve kurutucular gibi ev aletleri. Ancak ne zaman kullanılmayacağını bilmek önemlidir çünkü evinizin bazı yüzeylerine zarar verebilir.

Örneğin mermer üzerinde kullanılmamalıdır çünkü kararma veya boyayı sökme riski vardır. Ahşap zeminlerde dahi üzerine konulan patinaları erittiği için üreticiler tarafından önerilmemektedir. Ancak, gerçekten etkili olduğu bazı durumlar var ve şimdi bunların ne olduğunu göreceğiz.

el bezi

Örneğin, ekmek kızartma makinesini etkili bir şekilde temizlemek veya çıkartmaları çıkarmak için kullanılabilir. Ayrıca fırını temizlemek ve her şeyden önce mutfakta kullanılan kesme tahtalarını dezenfekte etmek için mükemmeldir. Doğal bir sivrisinek kovucudur.

Ve sonra giysiler ve çamaşırlar. Lekeler üzerinde oldukça etkilidir ve özellikle mutfakta yaşadığınız can sıkıcı bir problemden aslında çok az bir miktar ile kurtulabileceksiniz. Hep lekeli olan bulaşıkları yıkamaktan bahsedelim. Aşağıda, en inatçı olanlar da dahil olmak üzere lekelerin nasıl çıkarılacağını göreceğiz.

Sirkeli yeni gibi mutfak havluları

Sirke dediğimiz gibi ev temizliği için çok faydalıdır ve tüm bu kimyasal ürünlere en ucuz alternatiftir. Sirke bu nedenle deterjan ve leke çıkarma özelliklerine sahiptir ve bu nedenle inatçı lekelerin her zaman olduğu mutfak havluları için mükemmeldir .

Hatta sirke yardımıyla mutfak havlularınızın tekrar yeni gibi görünmesini sağlayabilir ve en inatçı lekeleri bile çıkarabilirsiniz. Kötü kokulara karşı da yardımcı olur ve dezenfekte etmenin yanı sıra çok güzel kokulu olacaktır. Ama nasıl yapılmalı? Hemen bir göz atalım.

sirke ile temizlenmiş bulaşık bezleri

Basitçe bir kase alın ve içine sıcak su dökün . Ardından sirkeyi dökün , yaklaşık yarım bardak yeterli olacaktır ve şimdi bulaşıkları yıkamaya geçmeden önce birkaç saat bekletin. Süre sonunda elde yıkayabileceğiniz gibi çamaşır makinesinde de yıkayabilirsiniz.

Kurulama bezleri yeni gibi ve çok az malzeme ile geri dönecek. Hepimizin evinde bulunan ve çok ucuza mal olan bir ürün olan sirke ile basitçe temizlenip parfümlenir . Siz de deneyin ve sonucun sizi hiç hayal kırıklığına uğratmayacağını göreceksiniz.

ev