Mutfakta bitkilerinizin hemen çiçek açmasını sağlayan bir madde var. Ne olduğunu bizimle öğrenin!

Bahçenizi yemyeşil yapmak için gerçek bir arkadaş olabilecek bir bileşen fesleğendir .

Fesleğen, bildiğiniz gibi çok yönlü bir bitkidir. Bu aromatik bitki genellikle mutfakta veya geleneksel ilaç olarak kullanılır.

Fesleğen bu özelliklerinin yanı sıra bahçe bakımında da kullanılabilir .

Aslında, her tür bitkide çiçek büyümesini önemli ölçüde artırmak için gerçek bir ev gübresi olarak kullanmak mümkündür .

Herkesin mutfağında bulunan bu yaygın malzemeyi nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

pişirme malzemesi nedir AdobeStock 597748912

Çiçeklerin açmasını sağlayan mutfak malzemesi nedir? Fesleğen kullanın! Tüm avantajlarını keşfedin.

Fesleğen kurutulduktan sonra birçok fayda sağlayabilir. Aslında bitkilerin büyümesine yardımcı olan vitaminler , uçucu yağlar ve mineraller içerir . Bu ev yapımı gübreyi kullanarak, bitkilerinize bağışıklık sistemlerini güçlendirebilecek doğal besinleri verebilecek ve böylece onları hastalıklara karşı daha dirençli hale getirebileceksiniz.

Bu malzeme ile çiçeklerin çok daha hızlı büyüdüğünü göreceksiniz .

Ev yapımı gübre: Kurutulmuş fesleğen ile kendiniz yapın

Bitkileriniz için kullanabileceğiniz harika bir gübre kurutulmuş fesleğen çayıdır .

Bu şaşırtıcı ve etkili çayı hazırlamak için aşağıda verilen adımları izlemelisiniz .

Tabii ki, önce taze fesleğen yapraklarını hasat etmelisiniz ya da bir sağlıklı gıda mağazasından kurutulmuş fesleğen satın alabilirsiniz. Daha sonra taze yapraklar kullanıyorsanız mutlaka havada kurumaya bırakmalısınız veya bir gıda kurutucu kullanarak kurutmalısınız.

Yapraklar kuru ve gevrek olduğunda, çok ince bir fesleğen tozu elde etmek için elle veya bir mutfak robotu kullanarak ezin . Karışımı bir çaydanlık veya ısıya dayanıklı bir kaba dökün ve sıcak suyla doldurun . Çaydanlığa dökülen her bardak su için bir çorba kaşığı kuru fesleğen eklemenizi tavsiye ederim .

Geriye kalan tek şey , besinlerin sorunsuz bir şekilde suya salınması için her şeyi en az 15 dakika demlenmeye bırakmaktır . Daha sonra çayı süzmeniz ve soğumaya bırakmanız gerekir . Çay soğuduktan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bitkileri gübrelemek için bu kurutulmuş fesleğen çayını nasıl kullanıyorsunuz?

Kendi ellerinizle yaptığınız bu ürünü kullanmak gerçekten çok basit.

Bu kurutulmuş fesleğen çayını sulama suyu yerine kullanabilirsiniz . 15 günde bir , ardından düzenli aralıklarla dökün .

Yaprakları ıslatmaktan kaçının ve bitkilerin tabanının çevresine ve ardından doğrudan toprağa dökün . Bu doğal gübreyi başarılı kılmak için çayın köklere ulaştığından emin olun .

Sonuç olarak unutmamak gerekir ki her bitkinin farklı ihtiyaçları vardır ve bu nedenle her yöntemin bitkinin ihtiyacına ve özelliklerine uygun olması gerekir.

Ancak bu yöntemle her türlü bitki çiçek yapabilmektedir . Bu nedenle, bu pişirme malzemesini geri dönüştürün ve süper güçlü ve etkili olduğunu kanıtlayacaktır.

Bitkilerinizin bu şekilde çiçek açmasını sağlayın – pişman olmayacaksınız!