Özellikle kış aylarında çok güzel kokulu bir gardıroba ve giysilere sahip olmak biraz karmaşık olabilir.

gardırop ve parfümlü bezler

Daha sonra kıyafetlerimize bulaşan o çok nefret edilen rutubet kokusunu başlatmak için bundan daha kolay bir şey yoktur.

Kokulu gardırop ve bezler

Çamaşırların güzel kokmasını sağlamanın en iyi yolu çamaşır yıkamak olsa da, bazen tüm kötü kokuların sebebi dolaplardır.

Gardırop kapaklarını açmak ve hoş bir koku veya koku ile karşılanmak, herkesin gününü keyifli hale getirir.

lavanta keseleri

Yeni yıkanmış çarşaflarda veya güzel kokulu bir odada olduğu gibi, dolaptan bir şey çıkardığınızda da hoş olmayan bir nem veya küf kokusu olmadan aynı duyguyu hissetmek önemlidir.

Öncelikle gardırobunuzu düzenli tutmalısınız ama temizlemeyi unutmayın. Gardıroplarınızı yalnızca mevsim geçişleri arasında temizlemeye alışkınsanız, dolaplarınızda ve içindeki giysilerde o karakteristik küf kokusunun oluşması kaçınılmazdır.

Biraz zaman ayırın ve gardırobunuzu ayda bir düzenli olarak temizleyin – farkı hemen fark edeceksiniz!

Kastilya sabunu, ev temizliği için birçok kullanım alanına sahiptir ve her evin en vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Bunların arasında ayrıca herhangi bir kumaşın veya yüzeyin kokusunu artırma yeteneği de vardır.

Her sezon başında dolaplarınızın içini birden fazla kez temizlemeye başlayın . Gerçekten de ayda en az bir kez yapmalısınız: Gardıropların içindeki temizlik hissi aylarca sürmez, ancak giysilere temiz ve taze bir çekmecenin güzel kokusu kolayca emilir.

Düzenli temizlik, dolaplarınızı parfümlemenin kesin yoludur, böylece kıyafetleriniz her zaman güzel kokar.

kase pirinç

Kilerimizdeki bazı ürünlere başvurmak, o temiz kokunun dolaplarda kalmasına yardımcı olur. Pratik kendin yap parfümerilerdir.

Bir kase pişmemiş pirinç

Pirinç, kapalı alanların kokusunu ve nemini emmek için bir harikadır. Aslında, buzdolabınızdaki kokuları gidermek için kullanıyorsunuz! Bu ilacı mümkün olan en iyi şekilde denemek istiyorsanız , gardırobun köşelerine yerleştirmeden önce birkaç kaşık pirinci pamuklu torbalarla karıştırmanız önerilir : hemen iyi bir his göreceksiniz.

Gardırop ve kokulu bezler için sodyum bikarbonat

Pirinç gibi kabartma tozu , kötü kokuları doğal olarak emme özelliğiyle bilinir Genellikle evlerde ve çeşitli ev temizlik problemlerini çözmek için kullanılan, mutfakta en sevilen ürünlerden biridir!

Sodyum bikarbonat

Gardıroptaki kokuyu gidermek için kabartma tozu ve esansiyel yağı karıştırarak güzel kokulu bir macun hazırlayabilir , ardından gardırobun köşelerine veya giysilerin arasına asılan çantalara koyabilirsiniz.

Gardıroptaki kokuyu kahve telvesi ile giderin

Diğer bir seçenek ise emici özelliği olan ve hoş bir aroma bırakan kahve telvelerini gardırobun köşelerindeki küçük kaselere yerleştirerek ve 2-3 günde bir değiştirerek kullanmaktır.

Dolapta narenciye kokusu

Alternatif olarak, nemi emen ve giysilere parfüm veren kurutulmuş narenciye kabukları da kullanılabilir . Bunları hazırlamak için portakal veya mandalina kullanılabilir, kabukları bir ay kurumaya bırakılır, ardından istenirse karanfil eklenerek kanvas veya pamuklu torbalara konur .

Portakal kabukları, gardırop ve kokulu bezler

Gardırobunuzu parfümlemek için, kokulu poşetleri kıyafetlerinizin arasına yerleştirin ve dağınık bir tazelik etkisini fark edeceksiniz. Ayrıca bu çantalar ayakkabı raflarında veya ayakkabılarda istenmeyen kokuları emmek için de kullanılabilir.

Çay ve kaba tuz

Kendin yap nem emici ve gardırop ferahlatıcı yapmak için 500 gram kaba tuz, 3 aromalı çay poşeti ve 5 damla uçucu yağ kullanabilirsiniz.

Çay, gardırop ve parfümlü bezler

Poşetten iki plastik kare kestikten sonra her bir cam kavanoza 250 gram tuz ve bir buçuk çay poşetinin içindekileri karıştırın, seçilen esansiyel yağı damlatın ve kavanozların üzerini plastik karelerle kapatın.

Akabinde kavanozlar 3 gün kapatılıp dolaba yerleştirilerek hoş bir koku elde edilir. Bu nem emici, evin diğer alanlarında, özellikle banyo gibi daha nemli alanlarda da kullanılabilir .

ev