Mutfakta ve banyoda siyah küfün silikondan çıkarılması: Etkili yöntem

Banyo, gün içinde en çok kullanılan ev ortamlarından biridir, bu nedenle evdeki diğer odalara göre çok daha sık kirlenir. Örneğin, banyoda lavabonun silikonunda siyah bir patine fark etmek yaygındır. Bu, neyse ki doğru yöntemlerle çözülebilecek çok yaygın bir sorundur. Genellikle, silikon üzerindeki siyah lekelerin ana nedeni, banyonun nemi ile kolayca kendini gösteren küftür.

Açıkçası, silikon lekelendiğinde kiri çıkarmak zorlaşır, ancak doğru çözümlerle sorunu çözmek mümkündür. Sağlığınıza ve çevreye saldırgan olmayan, doğal ve ekolojik yöntemler kullanmanızı öneririz. Silikondaki küf lekelerinden kurtulmak için kabartma tozu kullanmayı hiç denediniz mi? İşte nasıl kullanılacağına dair bazı ipuçları.

Mutfakta ve banyoda siyah küfün silikondan çıkarılması: Etkili yöntem

Mutfakta ve banyoda siyah küfün silikondan çıkarılması: Etkili yöntem

Lavabonuzdaki silikondaki her siyah izi çıkarmak için çok az malzemeye ihtiyacınız var. Tek yapmanız gereken aşağıdaki ürünleri almak:

  • 3 yemek kaşığı kabartma tozu
  • Sert kıllı 1 fırça
  • 1/2 su bardağı beyaz sirke
  • 1 sprey kabı

Lavabonun silikonundaki siyah lekeler sadece bir hijyen sorunu değil, aynı zamanda çirkindir. Banyoda silikon lekeleri fark ettiğiniz anda hemen harekete geçmenizi öneririz. Birkaç basit adımı izleyerek nihayet bu sorunu çözebilirsiniz. Bu nedenle, küfün giderilmesine devam edebilmeniz için bu malzemeleri hemen almanızı öneririz.

Gerekli tüm malzemeleri topladıktan sonra, aşağıdaki gibi ilerleyebilirsiniz:

  • Beyaz sirkeyi kabartma tozu ile pürüzsüz olana kadar iyice karıştırın.
  • Karışımı bir sprey şişesine dökün ve doğrudan silikonun üzerine püskürtün.
  • Karışımı yaklaşık 30 dakika bekletin.
  • Biraz su ısıtın ve silikonu iyice durulayın, böylece siyah kalıp tamamen çıkarılır.

Küf çok tehlikeli olabileceğinden bu işlemi burnunuz, ağzınız ve elleriniz için uygun önlemlerle yapmanızı öneririz. Banyoyu her zaman temiz ve sterilize edilmiş tutmak, özellikle evde çocuklar varsa, gerçekten çok önemlidir. Önerdiğimiz gibi doğal ve ekolojik çözümleri tercih etmek de çok önemlidir. Sağlığınıza ve çevreye zarar verebilecek kimyasal bazlı ilaçlar kullanmaktan kaçının.

Banyonuzdaki tüm küf izlerini düzgün bir şekilde temizlediğinizden emin olun, böylece banyonuzu her zaman sterilize ve mükemmel bir şekilde temiz tutabilirsiniz.

ev