Muz kabukları: onları bir şişeye koyun. Onları bu şekilde kullanırsanız, bir daha asla atmazsınız

Geri dönüşüm, bizi çevreleyen çevrede daha iyi yaşamak ve aynı zamanda biraz para biriktirmek için temel bir süreçtir.

Tam da bu nedenle, bu sayfada, genellikle diğer organik atıklarla birlikte çöpe attığımız muz kabuklarının nasıl geri dönüştürüleceğini öğrenebilirsiniz.

Muz kabuklarını atmak büyük bir israftır, aslında birden fazla nedenden dolayı geri dönüştürülebilirler. Dönüştürülebilir, doğru şekilde işlenebilir, saç ve cilt bakım ürünlerine ve hatta bitkiler için gübreye dönüştürülebilirler.

Bitkileri döllemek için muz kabuğu kullanmak, bitkileri güçlü ve güzel kılan potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineraller içerdiğinden en yaygın seçimdir. Ek olarak, bu özellikler saç ve cilt için de mükemmeldir çünkü maskeler, kremler, saç kremleri ve hatta şampuan yapımında en yaygın bileşenlerdir.

Tüm bu nedenlerden dolayı, bu değerli malzemeyi israf etmemek çok önemlidir ve aşağıda bu gıda atıklarından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak az bilinen bir yöntemi keşfedebilirsiniz.

Muz kabukları: onları bir şişeye koyun. Onları bu şekilde kullanırsanız, bir daha asla atmazsınız

Muz kabukları, doğru şekilde işlenirse, sivrisinekleri ve hatta sinir bozucu böcekleri uzak tutmak için mükemmel olabilir. Bu evde yöntemherhangi bir kimyasal kullanmak zorunda kalmadan bu sorunu çözmede çok değerli olacaktır.

İşte kullanmanız gereken malzemeler:

  • Elma sirkesi yerine kullanabileceğiniz 200 ml beyaz şarap sirkesi
  • 1 muz kabuğu
  • 400 ml su
  • 200 gr şeker

Tabii ki, bu malzemeleri geri kazandıktan sonra, 2 litre kapasiteli bir plastik şişe de almanız gerekir.

Leggi qui sotto cosa bisogna fare.

Procedimento

Bisogna necessariamente tagliare a metà la bottiglia di plastica usando un taglierino oppure delle forbici. Dopodichè prendi una ciotola e versa dentro l’acqua, lo zucchero e l’aceto e comincia a mescolare fino a rendere tutto perfettamente omogeneo.

Successivamente trasferisci la miscela realizzata nella tua bottiglia di plastica e dopo immergi nel liquido anche la buccia di banana.

Alla fine di questa preparazione devi soltanto posizionare la bottiglia nell’angolo di casa tua in cui sei solita avvistare molti più insetti o zanzare.

Questo prodotto fatto in casa farà al caso tuo proprio perché questi insetti saranno attratti dallo zucchero presente anche se allo stesso tempo non riusciranno a sopportarne l’odore.

La cosa più importante da ricordare è quella di cambiare necessariamente la miscela ogni 2 giorni.

Bu yöntemi kullanarak, sivrisinekleri ve sinekleri kimyasal kullanmadan uzak tutabileceksiniz. Kimyasallara veda etmek hem cüzdanınızı hafifletmek hem de vücudunuzun ve çevrenin sağlığı için doğru bir seçim olacaktır.

Bu kendin yap ve doğal yöntemle herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, aslında sadece mükemmel bir sonuç alacaksınız!

Bu noktada, bu geri dönüşüm işinin etkinliğini kendiniz kanıtlamanız yeterlidir. Tüm avantajlarını deneyimlemeye hazır mısınız?

İyi çalışmalar ve mutlu geri dönüşüm!

ev