Muz yardımıyla gül dallarını çıkarmanın doğal yöntemi. Bir anda herkes hızlı bir şekilde yapabilir.

Gülleri ve çiçeklerle dolu bahçeleri seviyorsanız , küçük bir bahçıvan numarası var. Gül dallarını dikmek için tek bir muz yeterlidir ve birkaç kuruşa güzel bir hasat yapabilirsiniz. Basit şeyler her zaman sizi hedeflerinize ulaştıran şeylerdir. Güzel kokulu ve güzel çiçeklerle dolu bir bahçeye veya çocuk odasına sahip olmanın eski, doğal ve eğlenceli bir yöntemi. Uzmanlar , herkesin uygulayabilmesi için bu sırrı açıklamaya karar verdiler .

Gül dalları için muz: uzman yöntemi

Gül dalları için uzman numarası hızlı, ucuz ve eğlencelidir. Yeşil başparmağı olanlar için, özellikle bahçıvanların zengin bir çiçeklenme elde etmek için ne ortaya çıkardığını bulmak her derde devadır. Ancak, yeşil baş parmağı olmayanlar bile sonunda yöntemi uygulayabilecek ve harika sonuçlar elde edebilecektir.

İlk iş, bir kesici elde etmek – eldiven taktıktan sonra – bir gülün sapını iki kenarından kesmeye başlamaktır. Onları ayrı tutmak için küçük bir çakıl taşıyla kendinize yardım edin.

gül için muz

Şimdi gülün çıkarılması için kullanılacak olgun bir organik muz alıyoruz . Kesilen meyvenin kalbi iki kenarını sarar. Her şeyi yerinde tutmak için, sıkıştırmadan ve posayı dışarı çıkarmadan bir kelepçe kullanabilirsiniz.

Para harcamadan gül dikmek: uzman tavsiyesi

Bu özel yöntemi uygulamak için, ekran görevi görmesi için kırık bir plastik vazo alınır. Muz parçasının olduğu sapın etrafına kesilir ve sarılır . Her şey, çok sıkı olmasalar bile, her zaman kelepçeler yardımıyla yerinde tutulmalıdır.

Biraz toprak döküp düzleştirmenin zamanı geldi, böylece en iyi gül dallarında işe yarayabilir.

gül dalları

Bitki en iyi şekilde ve dikey gelişme ile büyümelidir, bu nedenle bir çalıya bağlanabilir. Bu aynı zamanda, gelişimi sırasında herhangi bir eğrilik veya katlanma olmaması için uzman bir yöntemdir. Bu güzel çalışmanın sonuçları yaklaşık bir ay sonra görülecektir .

Daha sonra kavanoz çalıdan ayrılabilir ve ardından makasla kırılabilir. Ne oldu? Muz gitmiş ve oldukça verimli bir toprağa dönüşmüştür. Daha sonra, muzun bu sonucu elde etmeye çalışan özellikleri sayesinde, gövdenin yarılması kökleri üretti.

Gül bitkisinin bahçede veya terasta uygun bir vazoya yerleştirilmesini sağlayarak zamanla tekrarlanabilen bir yöntem . Kısa sürede birkaç kuruş ve bir m