Naftalin ve sirkeyi karıştırdığınızda ne olur? Sonuç gerçekten beklenmedik. Bu yüzden bu 2 unsur sizin için çok kullanışlı olabilir.

Naftalinle sirkeyi karıştırırsanız ne olur ? Bu deneyi deneyin ve nihai sonucu görün. Çok faydalı bir şey yaratacaksınız .

Naftalin ve sirke, çünkü ayrı ayrı veya birlikte çok faydalıdırlar.

Farklı unsurların kombinasyonunun çok faydalı bir şey yaratabileceğini biliyor muydunuz ? Örneğin naftalin ile sirkeyi karıştırdığınızda ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Nihai sonuç sizi suskun bırakacaktır.

Naftalin ve sirke

Bildiğiniz gibi naftalin ev hayatında da ortamları dezenfekte etmek, küfü yok etmek ve güveleri tahtadan uzak tutmak için kullanılan bir hidrokarbondur .

Piyasada beyaz top şeklinde buluyoruz ve bazı böcekler için kovucu olarak kullanabildiğimiz gibi ev temizliğinde de kullanabiliyoruz .

Sirke ise olağanüstü özelliklere sahiptir . Çok yönlü bileşen sadece mutfakta değil, dezenfektan, beyazlatıcı ve dezenfektan olarak da mükemmeldir . Bulaşıkları cilalamak ve aynı zamanda zeminleri temizlemek için mükemmel, gerçekten birçok ev fikrine uygun.

Gördüğünüz gibi, bu iki unsur tek başına birçok ev sorununu çözebilir. Ama ya onları birleştirirsek? Birleştirilmiş özellikleri bizim için daha da faydalı olacaktır.

Bu iki unsuru birleştirirsek ne olur: sonuçlar olağanüstü

Naftalin ve sirkeyi karıştırırsanız ne olur? Gerçekten harika bir şeye tanık olmaya hazır olun. Bu iki unsur tek başına olağanüstüdür, ancak birlikte daha da ilginç ve her şeyden önce faydalı bir şeye hayat verebilirler.

Onsuz yapamayacağınızı garanti ettiğimiz bir ürün yapmak için bu ipuçlarını izleyin . Oldukça büyük bir kase alın ve içine bir mikser veya çekiç yardımıyla dikkatlice parçalayacağınız naftalin beyaz toplarını dökün .

Kaseye bir litre su dökün ve solüsyonu karıştırın. Daha sonra solüsyonumuzun dezenfektan olması için 100 ml beyaz sirke ve 3 tepeleme yemek kaşığı bulaşık deterjanı veya sabun ekleyin.

Solüsyonunuza 100 ml daha alkol dökün ve karıştırmaya devam edin. Köpüklü bir solüsyon oluşacağını fark edeceksiniz . Leğene 3 litre daha (oda sıcaklığında) su ekleyin ve genellikle kumaşları renklendirmek için kullanılan türden sıvı boyadan birkaç damla ekleyin . Tamamlamak. Çözümünüz hazır.

Sirke ve naftalin ile yapılan temizleyici

Lavabonun içindekileri her zaman delikli kapaklı plastik bir şişeye boşaltın ve zeminlerinizi cilalamak için mükemmel olacak bu ürünü kullanmaya başlayın.

Kullanmış olduğumuz tüm malzemeler birbiri ile birleşerek fayanslarınız için inanılmaz temizliği garanti eder. Çözeltiye eklediğimiz alkol ve sirke dezenfektan ve antibakteriyel etkiye sahipken, naftalin ve sabun yağ çözücü ve temizleyici etkiye sahiptir.

Kendi ellerinizle yapılan bu yeni deterjanla, zemininizi asla mükemmel şekilde temizlemeyen pahalı veya piyasada bulunan ürünleri satın almaktan kurtulabilirsiniz . Bu yöntemi deneyin, kesinlikle memnun kalacağınızdan eminiz.

Birbirinden ne kadar farklı olursa olsun elementlerin birleşiminin inanılmaz ve her şeyden önce faydalı bir şeye nasıl hayat verebileceğini gördünüz mü? Özellikle ev temizliği söz konusu olduğunda, naftalin ve sirke pek çok işe yarar .

Naftalinleri evinizin çeşitli odalarındaki nemi gidermek veya dolaplardan böcek ve güveleri uzak tutmak için kullanabilirsiniz . Sirke ise doğal bir dezenfektan ve antibakteriyeldir ama her şeyden önce temizleyici ve yağ çözücü etkiye sahiptir.

Örneğin, paslı bulaşıkları veya kireç birikintileri olan lavabo musluklarını temizlemeyi deneyin. Birkaç dakika içinde bulaşıklarınızın ve musluklarınızın yeni gibi olacağını göreceksiniz .

Sirke cam temizliği için de mükemmeldir . Yapmanız gereken tek şey, belki suyla seyreltilmiş olarak birazını pencerelerinize veya kapı ve duş camlarına püskürtmek ve bu bileşenin birkaç dakika etki etmesine izin vermek. Ardından gazete sayfalarını kullanarak kurumaya devam edin ve ne kadar inanılmaz sonuçlar alacağınızı göreceksiniz: pencereleriniz daha önce hiç olmadığı kadar parlayacak.