Nar kabuklarını kaynar suda bekleterek nasıl kullanılır. Mucizenin gerçekleşmesi sadece 5 dakika sürer.

Nar kabuklarını artık atmayın . Eşsiz ve çok faydalı bir şey yaratmak için kullanılabileceğini bilmiyor muydunuz? Eminiz ki derileri kaynar suya bir kez batırdıktan sonra her zaman aynısını yapacaksınız.

nar ne içerir

Narı sevenler çoktur , bu meyve eşsiz bir tada sahiptir, ancak soyulması bir o kadar zordur. Tam da bu nedenle, birçok kişi onu zaten temiz, genellikle plastik ambalajlarda almaya karar verdi.

Bu seçimin çevreye ciddi şekilde zarar verebileceğini ve aynı zamanda maliyetli ve verimsiz olabileceğini bilmelisiniz. Üstelik bu meyveyi temizlenmiş olarak satın alarak , kabuğunun çok önemli olan muazzam gücünden kendinizi mahrum etmiş olursunuz.

Nar

Nar kabuğu aslında zengin özellikler taşır . Bu arada, yüksek düzeyde antioksidanlara ve ayrıca fenolik punikalagin, gallik asit ve diğer yağ asitlerine sahiptir. Ayrıca kateşinler, kuersetin, rutin ve diğer bazı flavonoidler ve antosiyaninler içerir.

Eskiden narın kabuğu yenirdi, şimdi değil. Özellikleri eski zamanlardan beri bilinmektedir: Hipokrat, bu meyvenin kabuğunun dizanteriyi tedavi etmek için güçlü bir ilaç olduğundan zaten bahsetmiştir.

Nar kabuğunun bu kadar güçlü olduğunu bilmiyorsanız , burada size ne işe yaradığını gösteriyoruz. Nasıl çalıştığını bir kez öğrendiğinizde, onu her zaman kullanacağınızdan eminiz. Bu sağlık uygulamasından asla vazgeçmeyeceksiniz.

Bağırsaklar için nar kabuğu kullanın

Nar kabukları mükemmel bir bağırsak ilacı olmaya devam ediyor ve bu nedenle bugün bağırsak parazitlerinin neden olduğu patolojiler gibi patolojileri tedavi etmek için nar kabuklarının nasıl yeniden kullanılacağını açıklıyoruz.

Tek yapmanız gereken nar tanelerini çıkarmak için meyveyi açmak . Tabii ki onları yemenizi veya lezzetli tariflerde kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu noktada, bu meyvenin kabuğunu saklayın ve tekrar kullanın.

Kabuğu kurumaya bırakın ve çok miktarda varsa hava geçirmez bir kapta saklayın . İhtiyacınız olan peeling miktarını seçin ve tekrarlayacağınızdan emin olduğumuz bu infüzyonu mide için hazırlayın.

bağırsaklar için nar kabuğu

Bu meyvenin 10 gram kabuğunu yaklaşık 200 mililitre kaynar suya eklemenizi tavsiye ederiz . Nar kabuğunun kötüye kullanılması yan etkilere neden olabileceğinden, dozlara uymanızı öneririz.

İnfüzyonu içeride en az 30 dakika bekletin , ardından soğumaya bırakın ve sıvıyı için. Boğaz ağrısı, öksürük, ağız ülserleri, diş eti iltihabı, ağız kokusu ve tüm diş problemlerinin semptomlarına karşı da bu infüzyonun etkili olduğunu bilmelisiniz.

Doğal olarak, bu infüzyonu almadan önce , özellikle belirli patolojilerden muzdaripseniz, doktorunuzla iletişime geçmenizi öneririz. Ancak genel olarak narın ve kabuğunun özellikleri faydalıdır ve vücudumuz için iyi olabilir.

Açıkçası, sizi organoleptik özelliklerini bozulmadan koruyan ve böcek ilacı içermediği kanıtlanabilecek kısa tedarik zincirine bağlı ve organik tarımdan elde edilen bitkileri kullanmaya davet ediyoruz .