Press ESC to close

Ne mutlu evinde bu bitkiye sahip olanlara: Farkında olmadan çok şanslılar

Feng Shui’ye göre çok sayıda fayda kaynağı olan bazı bitkilerin şans getirdiği de bilinmektedir. Bu Çin felsefesi, pozitif enerjilerin dolaştığı, sakinlik ve dinginlik getiren uyumlu bir iç mekan yaratmayı amaçlar. Bu bitkiyi evinize entegre ederek pozitif enerjiden faydalanacaksınız.

Feng-Shui’ye göre şanslı bitki nedir?

Yeni bir iç mekan bitkisi mi almak istiyorsunuz ? Bu şanslı bitkiyi keşfedin. Evde kendinizi rahatlamış hissedebilirsiniz ve ayrıca evdeki havayı arındırmak için kullanılır. Yeşil baş parmağınız yoksa endişelenmeyin! Bu şanslı bitki dayanıklıdır. Bir bitkiyi yaşatamıyorsanız, önce bunu seçin.

  •  Kaynana dili pozitif enerji çeken bir bitkidir.

kaynananın dili

Siz bilmiyordunuz ama kayınvalidenin dilinde Sansevieria trifasciata veya yılan bitkisi de denilen bir iç mekan bitkisidir.  Feng Shui’ye göre pozitif enerjilerle donatılmış. Özellikle bu bitkinin bakımı çok kolay olduğu için. Pekala, artık tereddüt etmeyin! Dayanıklı ve uzun yaprakları, pozitif dalgalar yaymasının yanı sıra karbondioksiti emerek oksijene dönüştürür. Şans eseri, kayınvalidenin dilini büyütmek çok kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmeldir! Bu bitkinin evdeki havayı temizlemesinin yanı sıra birçok avantajı var ama yine de onunla ilgilenmeniz gerekiyor! Anlayacağınız gibi sansevieria, evde doğru yere yerleştirdiğiniz takdirde büyülü bir bitkidir. Lucky Bamboo gibi bu bitkinin de yeri evin girişinde. Böylece evinizi akıntılardan ve negatif enerjilerden korur.

Sansevieria bitkisinin bakımı nasıl yapılır? Koruyucu bir bitki

Bu bitkinin iyi bir drenaja sahip olması ve köklerin çürümemesi için suyun toprakta durmamasını sağlamak yeterlidir. Sansevieria ışığı sever, ancak güneşe doğrudan maruz kalmaz. Toprak kuruyunca az (ayda bir veya iki) sulama ile yetinir. Toprak ıslaksa kökleri boğma riski vardır; yapraklar daha sonra sararmaya ve düşmeye başlayacaktır.

Feng-Shui’ye göre şans ve parayı çeken diğer bitkiler nelerdir?

İç mekan bitkileri geldi! Dekorasyonunuza özgün bir dokunuş katıyorlar ve hatta bazıları evdeki havayı temizleyerek havayı temizliyorlar. Diğerlerinin daha renkli çeşitleri vardır veya şans ve servet çekerler.

  • Çin para bitkisi, para çeken bitki

Çin para tesisi

Çin para bitkisi veya pilea peperomioides, parayı ve pozitif enerjiyi içinize çeker. Para bitkisi olarak da adlandırılan pilea, madeni para şeklindeki küçük yuvarlak yapraklarıyla tanınır. Pilea, formda kalmak için güneşli yerleri ve düzenli sulamayı sever.

  • Orkide, uğurlu çiçek ve ev uğurlu tılsımı

orkide

Orkide, iç mekanınız için iyi bir alâmet sağlayabilen çiçekli bir bitkidir. Aynı zamanda karbondioksiti oksijene dönüştürmeye yardımcı olan arındırıcı bir bitkidir. Çiçekleri seviyorsanız, onları evin her yerine yerleştirmek için iyi bir bahane. Bu bitki çeşidi aynı zamanda gerçek bir pozitif enerji mıknatısıdır ve dolaşımı destekler. Orkideler aynı zamanda doğurganlığın, güzelliğin ve saflığın simgesidir.

  • Pachira, servet çeken bir feng shui bitkisi

pachira

Para ağacı lakaplı pachira şans ve parayı çeker. Bir efsaneye göre bu bitki, bu yeşil bitkiyi sattıktan sonra zengin olan Tayvanlı fakir bir çiftçi tarafından keşfedilmiştir.

  • Yeşim bitkisi

yeşim bitkisi

Zenginlik bitkisi veya crassula ovata olarak da adlandırılan yeşim bitkisi, sahibine refah ve zenginlik getirir. Evinizdeki havayı temizleyecek bir bitki mi arıyorsunuz? Bu bitki aynı zamanda hava kirliliğini de gideriyor.

 Hangi çiçek şans ve aşkı çeker?

Size esenlik ve şans getirebilecek bir bitki mi arıyorsunuz? Barış zambağı ya da ay çiçeği denen bu çiçeğe bakın. Zambak çiçeğinin beyazlığı saflığı simgeler ve düğün törenlerini süslemek için mükemmeldir; sevgi ve barış getirir. Yeşil baş parmağınız yoksa, bu tropikal çiçekli bitkinin bakımı çok kolaydır ve yalnızca haftalık sulama gerektirir. Yaz aylarında, doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması için perdeli pencerelerin önüne yerleştirin.

Şans ve bereket getiren bitkiler artık sizin için sır saklamıyor! Sıcak bir iç mekana sahip olmak için size en uygun olanı seçmek artık size kalmış