Arabada limon var mı? İşte ilginç bir fikir. Ortama biraz ferahlık getirmek mi yoksa ortamı rahatlatmak mı? Özellikle hayır. Tecrübeli bir kamyon şoförünün deneyimine göre, bir dilim limon herhangi bir sürücü için vazgeçilmez bir müttefik olacaktır. Özellikle de oldukça uzak bir yere yapılacak bir yolculukta saatlerce araba kullanmayı planlıyorsanız.

Uzun bir yolculukta neden bir dilim limon arabanın içinde özellikle iyi olur? Bahse girerim bu numaradan şüphelenmedin.

Araba tekerleği

Neden aracın içine bir dilim limon koymalısınız?

Herkes narenciye aromasının ruh halini canlandırdığını ve iyileştirdiğini bilir   . Ancak burada mesele daha iyi hissetmek için limon kokusundan yararlanmak ya da arabanın içini parfümlemek değil, onu tüketmek meselesidir. Uzun bir yolculuğa çıkacakken neden bu meyveyi yemek zorundasın? Cevap oldukça basit: Limon, yorgun sürücünün gözlerini kapatmamasına ve bir enerji yükseltici gibi hızla kendini canlandırmasına yardımcı olur.

limon arabası

Limon hangi sorunu çözmeye yardımcı olur?

Herhangi bir sürücü, birikmiş yorgunluğun uzun bir yolculuk sırasında kendini hissettirdiğini kabul edecektir. Dinlenme alanlarında, arka arkaya birkaç saat ara vermeden araba kullanırsanız, uyuşukluktan kaçınmak neredeyse imkansızdır.

Tabii ki, yorgun hissettiğinizde aklınıza gelen ilk şey sert bir kahve içmek. Bununla birlikte, yüksek dozda kafein sağlığınız için tehlikeli olabilir. Gerçekten de nabzı ve tansiyonu önemli ölçüde artırır, heyecan, endişe ve titremelere neden olur.

Tabii ki, sessizliği veya can sıkıntısını önlemek için müziğin sesini artırabilirsiniz, ancak ne yazık ki bu, uzun bir sürüşte sürücünün uyuklama riskini hiçbir şekilde azaltmıyor.

Öte yandan, mükemmel bir şekilde bir dilim limon yemek, daha uyanık, daha uyanık ve tamamen uyanık kalmanıza yardımcı olur. Narenciye yedikten sonra yorgunluk hissi ve uyku isteği kaybolur. Şu andan itibaren, bir aile ya da yalnız seyahat sırasında, her zaman yol için iyi bir çalma listesi hazırlamayı unutmayın, ancak her şeyden önce, birkaç dilim limonu yanınıza almayı unutmayın.

arabada uyuşukluk

Uzun bir yolda nasıl uyanık kalınır?

Bunu yapmak için, göz ardı edilmemesi gereken 6 ipucu

  • Araba kullanmadan önce asla alkol almayın: alkollü içecekler araba kullanma yeteneğinizi azaltır ve yorgunluğu artırır. Ayrıca, yasa düzeyinde, alkollüyken araç kullanmak da yasaktır.
  • Mümkünse uzun mesafeleri tek başınıza yürümeyin. Yolda bir arkadaşınız varsa, konuşacak biri olacaktır. Ayrıca, o kişinin ehliyeti varsa tabii ki sırayla araba kullanabilirsiniz.
  • Yola çıkmadan önce yeterince uyuyun. Bir önceki gece 8 saatten az uyuduysanız, araba kullanırken uykuya dalma olasılığınız daha yüksek olacaktır.
  • Uyumaya alıştığınız saati aşan saatlerde yola çıkmaktan daima kaçının.
  • Duruşunuza dikkat edin: Başınızı dik tutun ve eğilmeyin.
  • En az 2 saatte bir mola verin. Dolaşmak ve kaslarınızı germek için güvenli ve ferah bir yerde durun.