Herkesin arabasını donatmak için kendi aygıtları vardır: oda spreyi, akıllı telefon tutucusu, güneşlik, hoparlörler… Ancak, kesinlikle uçakta bulundurmanız gereken olağandışı nesneler olduğunu bilin, çünkü bunlar hayatınızı kurtarabilirler. Bu, tekrarlayan bir soruna çözüm olabilecek bir numaradır.

Düzenleyici güvenlik belgelerine ve ekipmanlarına ek olarak, konfor ve güvenliğimiz için arabamızda nelerin bulunmasının yararlı olduğunu sık sık merak ederiz. İşte sizi şaşırtabilecek ve size yardımcı olabilecek küçük bir liste.

Arabanızda salata maşası bulundurun

Ve hayır, salata maşası sadece ordövr servis etmek için değildir, bu yüzden torpido gözünde mutlaka bir tane bulundurmanız gerekir. Gerçekten de, bir otoyol geçiş ücretinde veya bir otopark girişinde kim, biletini almak için terminalden asla çok uzakta bulunmadı? Klasik senaryo: Otomat makinesine yaklaşıyorsunuz ama yine de gövdesini çizmemek için çok yakın değilsiniz, pencerenizi aşağı indiriyorsunuz ve orada, değerli susam çıktığında boşuna uzanabiliyorsunuz… çok uzakta. ! Daha sonra emniyet kemerinizi çözmeli ve camdan dışarı doğru eğilerek kapmak, hatta araçtan tamamen çıkmak zorundasınız. Sadece can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sizin ve arkadaki sürücülerin zamanını da boşa harcar. Ama her şeyden önce çok tehlikelidir. Otoyolda bir arabadan indiğinizde savunmasızsınız, ezilmeniz veya saldırıya uğramanız çok kolay. Ancak bu talihsiz durumdan kurtulmanın çok basit bir çözümü var.
Salata maşası burada devreye giriyor: bir uzantı görevi görecek ve mesafeye bakılmaksızın tam bir güvenlik içinde sorunsuz bir şekilde biletinizi almanızı sağlayacaktır.

Otoyol gişesinden biletinizi alın

Arabada gerekli olan olağandışı nesneler

Bazen günlük hayatımızı kolaylaştırmak için küçük şeyler yeterlidir. İşte aklınıza gelmemiş olabilecek ancak size çok yardımcı olacak bazı fikirler.

1- Araba çöp tenekesi  : Şimdi söylediğimiz çok açık görünüyor ve henüz çok az insanda var. Yine de , arabanın her yerinde israfı önlemenin radikal bir yolu  . Hele uçakta çocuk varken…

2- Yemek tepsisi  : Uzun yolculuklarda ya da öğle tatilinde arabanız restoran olarak hizmet verdiği için birçok insan arabasında yemek yiyor. Daha iyi monte etmek ve her yere kırıntı bulaşmasını önlemek için direksiyonunuza sabitlenecek bir yemek tepsisine yatırım yapın.

Arabadaki çöp

3- Bir hava temizleyici  : arabalar genellikle  hoş olmayan bir kokuya  sahiptir ve biz bunu baş döndürücü iç kokularla maskelemeye çalışırız. Çakmak yerine bir hava temizleyici takın. Filtresi sayesinde sadece kötü kokuları emmekle kalmaz, aynı zamanda araçtaki kirliliği de ortadan kaldırır. Sağlıklı ve etkili.

4- Ev yapımı bir antifriz spreyi  : Kışın donmuş bir ön camdan veya aynalardan daha rahatsız edici ne olabilir? Artık güne soğukta kaşınarak başlamanıza gerek kalmayacak, bu sprey sayesinde sadece püskürtüp etki etmesine izin vereceksiniz. Bunu yapmak için, 1/3 ovma alkolünü 2/3 su ile karıştırın ve birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Hatırlatma  : Buzlu bir ön cama sıcak su koymayın çünkü termal şok çatlaklara neden olabilir.

Arabayla sahip olunması gereken düzenleyici şartları unutmayalım

Tüm bu küçük araçlar, zorunlu düzenleyici belgeleri ve ekipmanı her zaman yanımızda bulundurmayı bize unutturmamalıdır:

1- Araç evrakları: tescil belgesi, araba sigortası ve teknik muayene etiketi.

2- Ehliyet

3- Güvenlik donanımı: Sarı reflektörlü yelek ve tehlike uyarı üçgeni (arıza veya kaza durumunda)

Hatırlatma  : Bu yükümlülüklere uyulmaması para cezası ile cezalandırılır.

Araba Güvenlik Ekipmanları

Artık aracınızı düzgün bir şekilde donatmak ve sakin ve  güvenli bir şekilde hareket etmek için tüm ipuçlarına sahipsiniz . İyi yol !

ev