Kaynar sudan hazır bir bardak çay veya diğer herhangi bir sıcak içecek yapmaya kadar, su ısıtıcısı çok önemlidir. Bu yazıda, düzenli olarak ona bakmanın ve kullanımından kaynaklanan bu sorundan kaçınmanın neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyoruz.

Özellikle mutfakta en çok kullanılan nesnelerden biri olduğu için su ısıtıcınızın bakımı gereklidir. Sonuçta, kim bir su ısıtıcısının bakımsızlığından kaynaklanan sıcak bir içeceğin tadını çıkarmak ister ki ? Bu sorunu çözmek için belirli bir ürünün kullanılmasını öneriyoruz ve hayır, ağartıcı değildir!

Gaz sobası üzerinde su ısıtıcısı

Su ısıtıcınızın bakımı nasıl kolayca yapılır?

Bir su ısıtıcısını etkili bir şekilde korumak roket bilimi değildir ve çok kolay olduğu için kendinizi düzenli olarak yaparken bulacaksınız. Gerçekten de, su ısıtıcınızı iyice temizlemek ve kirecini çözmek için içine sadece beyaz sirke dökmeniz yeterli olacaktır. Saygı duyulması gereken tek koşul, mükemmel çalışır durumda tutmak için düzenli olarak yapmaktır. Zamanla ve bakım yapılmadığında, su ısıtıcınızın duvarlarında kireç birikintileri birikir.  Ve bu tortuların bir bardak çay   veya kahvenizde bitmesini istemiyorsanız , bu talimatları izleyin.

 

Beyaz sirke ve kabartma tozu

Su ısıtıcınızdaki mineral birikintileri ve kireç oluşumunu gidermek için bir bardak suya iki yemek kaşığı beyaz sirke dökün ve elde edilen solüsyonu su ısıtıcınıza dökün ve kaynatın. Sirkenin kireç önleyici gücü, bir kez ısıtıldığında on kat artar.

45 dakika bekletin, ardından su ısıtıcısını birkaç kez soğuk suyla durulamak için boşaltın. Bu tekniğin çok etkili olduğu düşünülüyorsa, bunun nedeni beyaz sirkenin mükemmel bir doğal kireç çözücü olarak kabul edilmesidir.

Bir su ısıtıcısı limon veya kabartma tozu ile nasıl temizlenir?

Limon, kireç çözücü gücünü her türlü yüzeyin   derinlemesine temizlenmesini sağlayan asitliğine borçludur . Sodyum bikarbonat, limon ve beyaz sirke gibi kireç önleyici, çok amaçlı bir ürün olarak bilinir. İşte bu iki ekolojik çözümü nasıl kullanacağınız.

Su ısıtıcısını temizlemek için limon nasıl kullanılır?

Su ısıtıcısı genellikle güçlü bir kireç çözme işlemine ihtiyaç duyar ve doğal asitliği sayesinde limon bu işi yapabilir. Bir limonun suyunu suyla karıştırın, ardından su ısıtıcısına dökün ve kaynatın. Son olarak, su ısıtıcısını iki veya üç kez temiz suyla durulayın. Ayrıca , su ısıtıcınız hala kireç belirtileri gösteriyorsa işlemi bir kereden fazla tekrarlamanız gerekebileceğini unutmayın .

limonlar 13

Su ısıtıcısını temizlemek için kabartma tozu nasıl kullanılır?

Su ısıtıcınızın kirecini temizlemek için kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, su ısıtıcınızı bir litre suyla doldurun ve üzerine iki çay kaşığı kabartma tozu ekleyin ve kaynatın. Kaynadıktan sonra su ısıtıcısını boşaltın ve temiz su ile durulayın. Tüm kireç kalıntılarını gidermek için işlemi mümkün olduğunca tekrarlayın.

Su ısıtıcısının dışını nasıl temizlerim?

Su ısıtıcınızın dış görünümüne dikkat etmek de aynı derecede önemlidir.  Bu durumda bundan daha kolay bir şey olamaz, sıcak su ve aşındırıcı olmayan deterjanla nemlendirilmiş yumuşak bir bez alın ve kettle’ı cilalamaya başlayın. Son olarak, dış yüzeyi kurutmak için bir mikrofiber bez alın.

Her biri diğeri kadar etkili olan bu doğal yöntemleri benimseyin ve artık su ısıtıcınızın durumu hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak!

ev