Bu nedenle birçoğu ev bitkilerini kurutmaya başladı. Bu yöntem can sıkıcı bir sorunu çözecektir.

Ev bitkisinde fön makinesi

Evde genellikle çiçekli bitkilerimiz olur ve onları daha canlı ve renkli hale getirmek için onlara doğru önlemlerle bakmamız gerekir, ancak herkesin yeşil baş parmağı yoktur ve onların ölmesine neden olabilirler. Hatta çoğu kişi tam da bu nedenle sahte bitkiler veya kuru çiçekler gibi alternatifleri tercih ediyor.

Kurutulmuş çiçekler daha uzun ömürlüdür ancak çok daha narindir. Kuru hale gelmek için bunların bir dehidrasyon sürecinden geçmesi gerekir. Daha sonra suyun tamamı çıkarılır.Bu işlemi yapmanın çeşitli yöntemleri vardır. Çıkışları dikey olarak baş aşağı, yatay veya hatta bastırarak koyabilirsiniz.

evde sahte bitkiler

Daha sonra kurutulduktan sonra kurutulmuş çiçekler, renklendirme ve sabitleme gibi diğer işlemlere tabi tutulabilir. Rehidrasyon işlemi sonunda elde edilen sonuç daha uzun ömürlü fakat kolay kırılabileceği için hassas bir şekilde dokunulması gereken bir çiçektir.

Bu nedenle avantajlardan biri süre ama başkaları da var . Tıpkı sahte bitkiler gibi, bunlar yıllarca saklanır.

Ancak dezavantajları arasında kesinlikle üzerlerinde toz birikmesi vardır, ancak bu kolayca çözülebilecek bir sorundur. Aslında, eğer bitki küçükse, üzerine cam bir zil koymayı düşünebilirsiniz. Ya da saç kurutma makinesi kullanmak gibi alternatifler de var. Ancak dikkatli olun, çünkü çiçekler söz konusu olduğunda, daha önce de söylediğimiz gibi, bunlar çok narindir.

Ev bitkilerinde fön makinesi: tüm tozu süpürün

Söylediğimiz gibi sahte bitkilerin dezavantajlarından biri de toz birikmesidir. Tozlu sahte bitkiler  çirkindir, ancak sadece bu da değildir, özellikle alerjisi olanlar için sağlık sorunlarına da yol açabilirler . Evde temiz hava solumak zorundasınız ve bu nedenle bitkiler de temiz olmalıdır.

Çan yöntemi kesinlikle geçerli bir alternatif ama fön makinesi yöntemi de harika çalışıyor . Kuru çiçekler söz konusu olduğunda kırılgandırlar ve kolayca kırılırlar. O halde saç kurutma makinesi yöntemi ile nasıl temizlik yapılır ona bakalım.

sahte bitki

Saç kurutma makinesi, bitkilerinizin üzerindeki tozu yok etmek için geçerli bir alternatiftir. Öncelikle, bitkinizi bir pencerenin yakınına veya dışarıya taşıyın, yoksa tozu evinizin her yerine yayarsınız. Bu noktada saç kurutma makinesini alıp minimumda ve soğuk hava ile çalıştırabilirsiniz . Bu şekilde toz gidecektir.

Bununla birlikte, saç kurutma makinesini sürekli olarak, yaklaşık haftada bir kez kullanmak önemlidir , böylece tüm tozun alınması daha kolay olur. Aslında sık sık yaparsanız tozlar yüzeysel olur, aksine aylarca temizlemezseniz bitkilerinizi en iyi şekilde temizlemeniz zorlaşır.

ev