Bu yüzden herkes külotlu çoraplarını dondurucunun içinde bırakır – nedeni sizi şaşırtacak. Kendiniz deneyin ve taytlarla ilgili yaygın bir sorunu çözeceksiniz.

dondurucuda külotlu çorap

Tayt, bacaklara giyilen ve görünümünüzü güzelleştiren çoraplardır . Her durum için iyidirler ve farklı türleri vardır. İkinci bir ten etkisi elde etmek için ten rengi olanlar veya örtülü siyah olanlar var. Daha şeffaf isteyenler ve daha opak isteyenler için farklı tayt türleri de vardır.

Denye sayısı ne kadar yüksek olursa tayt o kadar opak olur, aksine denye sayısı ne kadar azsa o kadar şeffaf olur. Eteklerle, elbiselerle, şortlarla kombinlenebilirler ancak çoğu zaman delinebilirler . Bunu önlemek için her zaman bir beden büyük külotlu çorap alın çünkü çok sıkılarsa giyerken yırtılma riskiniz vardır.

tayt

Eşleşecek doğru kıyafetleri seçerek de düzeltebilirsiniz. Örneğin, dantel değil pamuklu külotlar veya fermuarsız ayakkabılar tercih edin çünkü bunlar külotlu çorabı mahvedebilir. Ancak aşağıda göreceğimiz daha da etkili bir yol var.

Bu yüzden taytı dondurucuya koymak

Çoraplar dediğimiz gibi özellikle örtücülükleri çok düşük olduğunda kolayca yırtılabilirler. Bunları kırmak çok az zaman alır çünkü kesinlikle kaçınılması gereken şeylerin ne olduğunu daha önce görmüştük çünkü bunlar neredeyse kesin olarak külotlu çorabın kırılmasına neden olabilir.

Ancak herkesin bilmediği ve herkesin kendi evinde kolayca uygulayabileceği bir çare, bir numara daha var. Külotlu çorapların kırılmasını önlemek için oldukça yaygın ve sık kullanılan bir yöntemdir . Ama yapılması gerekenlere bir bakalım, çok basit.

Külotlu çorabın kırılmasını önlemek için bu çareyi görmeden önce, çorap giymeden önce ellerinizi iyice nemlendirmeniz ve kuru tutmamanız gerektiğini hatırlamakta fayda var, aksi takdirde çorapları kırabilirsiniz. Ayrıca kesiklere neden olabilecek takılar takmaktan kaçının. Tırnakları unutmayalım, törpülenmezlerse tüm çorapları kırma riski taşırlar.

Ama işte gerçekten işe yarayan çare. Taytı daha dayanıklı hale getirmek için dondurucuya koymanız yeterli . Gerçekten garip ama gerçekten çok etkili ve taytınızın çok daha az yırtılmasını sağlayan bir yöntem. Ama nasıl yapılacağını görelim.

dondurucu

Tayt alırken ambalajından çıkarın ve sabun kullanmadan temiz su ile durulayın. Daha sonra ıslak halde plastik bir poşete koyun, ağzını kapatın ve poşeti bütün gece dondurucuda bekletin . Ertesi gün külotlu çorabı alabilirsin.

Bu noktada, önce buzunu çözmeniz ve ardından kurutmanız gerekecektir. Sadece asın ve oda sıcaklığında kurumaya bırakın. Kurur kurumaz giyebilirsiniz. Soğuk, tekstil liflerini sıkılaştıracak ve bu sayede taytlar daha dayanıklı hale gelecektir . Doğruluğunu test etmek için bu yöntemi denemeniz yeterli.

ev