Bulaşıkları ister elde ister bulaşık makinesinde yıkamayı tercih edin, çatal-bıçaklarınızın, tabaklarınızın ve bardaklarınızın tertemiz ve pırıl pırıl çıkmasını beklersiniz. Bununla birlikte, bulaşıklarınızı çamaşır makinesinde temizlediğinizde, bazen kötü yıkanmış olduklarını ve hala yağ izleri içerdiğini görebilirsiniz. Bu makalede, bulaşık makinenize neden bir top alüminyum folyo koymanız gerektiğini öğrenin.

Soda bikarbonatı, siyah sabun, kaba tuz, beyaz sirke veya alkol sirkesi… Bir çok ev işini kısa sürede  yapmanızı sağlayan pek çok büyükanne ipuçları var  . Bulaşıklarınızı temizlemek ve yeni gibi temizlemek için bir alüminyum folyo topu kullanabilirsiniz.

Çatal bıçak takımını parlatmak için alüminyum folyo topu

gümüş çatal bıçak takımı

Alüminyum folyo sadece yiyecekleri saklamak ve hazırlanmış bir yemeğin ısısını korumak için kullanışlı değildir. Aslında, bazı insanlar çatal bıçaklarını yıkamak için orijinal bir numarayı seçerler: bulaşık makinesine bir alüminyum folyo topu koyarlar. Bu, çatal bıçak takımının daha temiz ve daha parlak çıkmasını sağlar. Ve iyi bir nedenle, alüminyum, gümüş takımların üzerindeki yiyecek artıklarının çıkarılmasına yardımcı olur ve bu malzemeye daha fazla parlaklık verir. Bu numarayı gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken,     normal yıkama döngüsünü çalıştırmadan önce kapalı tepsiye golf topu büyüklüğünde bir alüminyum folyo topu yerleştirmek . Bulaşık makinesi ürünü alüminyum folyo ile temas ettiğinde oluşan kimyasal reaksiyon sayesinde çatal bıçak takımı parlak bir şekilde çıkar.

Alüminyum folyonun diğer kullanımları

Alüminyum folyo en etkileyici temizlik ürünlerinden biridir.

alüminyum folyo kullan

Çeşitli yüzeyleri temizlemek ve korumak için bu bileşeni kullanmanın yolları şunlardır:

  1. Alüminyum folyo ile çamaşırları yıkayın ve kurulayın

Bu nedenle, kirleri yok etmek ve giysilerinizdeki en inatçı lekeleri çıkarmak için çamaşır makinenizin tamburuna alüminyum folyo topları yerleştirebilirsiniz. Aslında alüminyum folyo, çamaşırlardaki statik elektriği ortadan kaldırır ve daha verimli bir şekilde yıkar. Ek olarak, kurutucuya alüminyum folyo topları koymak giysilerin daha hızlı kurumasını sağlıyor gibi görünüyor.

  1. Tencere ve tavaları alüminyum folyo ile temizleyin ve yağdan arındırın

Alüminyum folyo, kiri ve inatçı lekeleri gevşetmeye yardımcı olur.  Kullanmak için, tencere ve tavaları ovmak    için her zamanki süngerinizi bir alüminyum folyo topuyla değiştirin  . Ayrıca yarım limon kullanabilir ve inatçı lekeleri ovalayabilirsiniz.

  1. Alüminyum folyo ile ütüyü fırçalayın

Ütünün tabanı kireç kalıntıları bırakabilir. Ütünüzü ovalamak için bir alüminyum folyo topu kullanabilir ve çizgileri gidermek için kuvvetlice ovalayabilirsiniz.

  1. Alüminyum folyo ile ütülemeyi kolaylaştırın

Alüminyum folyo ayrıca çamaşırları daha hızlı ve daha kolay ütülemenize yardımcı olabilir. Bunu yapmak için, ütü masası örtüsünün altına bir alüminyum folyo tabakası kaydırın. Ardından çamaşırlarınızı ütüleyin ve ütülemenin çok daha kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız.

  1. Alüminyum folyo ile pas izlerini giderin

Pas lekesini çıkarmak için, bir alüminyum folyo topunu suya batırın ve paslı yüzeylere sürün. Çabuk, pasın kireçten arındırıldığını anlarsınız.

  1. Alüminyum folyo ile makası keskinleştirin

Alüminyum folyo, makas bıçaklarının keskinleştirilmesine yardımcı olur. Birkaç tabaka alüminyum folyoyu birkaç kalınlıkta katlayın. Daha sonra bıçağı keskinleştirmek için makası birkaç kez keserek kullanın.

ev