Bu günlük nesneyi buzdolabınızda kullanarak elde edilen sonuçlara şaşıracaksınız. Evinizdeki bulaşıkları yıkamak veya belirli yüzeyleri temizlemek için kullanıyorsunuz, ancak buzdolabındaki yiyeceklerinizi korumak için kullanabilirsiniz.

Yiyeceklerin daha uzun süre dayanması için daha taze kalmasını sağlayacak bu numarayı keşfedin. Bu nesneyi diğer günlük kullanımlar için kullanmaya alışkınsınız, ancak bu ipuçlarını takip ederek, çeşitli rahatsızlıkların üstesinden gelmek için buzdolabınızda kullanabilirsiniz.

Buzdolabında sünger kullanın

süngerler

 Bulaşıkları yıkamak ve içinizdeki belirli yüzeyleri temizlemek için  sünger kullanma eğilimindesiniz  . Ancak  başka amaçlar için  kullanabilirsiniz  Bu  ekolojik ve  ekonomik numara günlük hayatınızı değiştirecek. 

  • Buzdolabının nemini emmek için

bir buzdolabı

Buzdolabı, belirli yiyeceklerden ve sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanan nemi depolayabilir. Yiyeceklerin kurumasını önlemek için cihazınızın nem seviyesi %50’nin üzerinde olmalıdır. Ancak küflenmeyi önlemek için bu nem daha yüksek olmamalıdır. Buzdolabı, her tür taze yiyeceği saklamak için idealdir, ancak çok fazla nem varsa, iyi korunmaz. Bunu önlemek için, bir süngerle iyi bir nem seviyesini koruyabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey,   buzdolabınızdaki tüm nemi emmek için buzdolabınızın altına  bir köpük sünger yerleştirmek .  Çok ıslak olmaması için durumunu düzenli olarak kontrol edin ve çok ıslanırsa kuru bir süngerle değiştirin. Buzdolabınızdaki nemi ortadan kaldırarak hem enerjiden hem de elektrik faturanızdan tasarruf etmiş olursunuz. Özellikle buzdolabında saklanan yiyecekleriniz nem  olmadığında  daha uzun süre saklanacağından  .Ayrıca buzdolabına konulan süngerin temiz olması, kir ve bakteri içermemesi önemlidir. Bunu yapmak için, dezenfekte etmek için mikrodalgaya bir dakika koyun. Bu amaçla yeni bir sünger de kullanabilirsiniz.

  • Buzdolabındaki kötü kokuları gidermek için

 Buzdolabında bazı yiyeceklerden kötü kokular birikebilir . Bu nedenle yiyeceklerinizi saklama kaplarında iyi saklamanız ve buzdolabında uygun şekilde saklamanız önemlidir. Özellikle peynir veya kalıcı kokuları olan yiyecekleri saklıyorsanız. Bu kötü kokuları gidermek için cihazınızın bakımını düzenli olarak yapabilir, beyaz sirke veya diğer temizlik ürünleri ile iyice temizleyebilirsiniz. Ancak bu kokulardan kurtulmak için sünger de kullanabilirsiniz. Temiz, kuru bir sünger alın ve beyaz sirkeye batırın veya  üzerine serpin. karbonat. Ardından buzdolabının altına koyun ve buzdolabınızı açtığınızda artık kötü kokular duymayacaksınız.

Yiyecekler buzdolabında nasıl düzgün bir şekilde saklanır?

Buzdolabınızda herhangi bir sıkıntı yaşamamak için yiyeceklerinizin saklanmasına dikkat edin. Yoğuşma oluşturabileceği ve cihazınızın nem seviyesini artırabileceği için buzdolabınıza sıcak yiyecek koymayın.

  • Yiyeceklerinizi soğutma için uygun şekilde kutularda saklayın

gıda saklama kutuları

Pişmiş yemeklerinizi buzdolabında iki veya üç gün saklayabilirsiniz. Buzdolabınızın orta raflarına hava almayan, temiz, hava almayan kutulara koymalısınız.

  • Yiyeceklerinizi buzdolabında uygun şekilde saklayın

Yiyeceklerinizin buzdolabında iyi muhafaza edilmesi için sebzelerinizi bu amaç için ayrılmış kaplara koyun. Alt çekmeceler daha nemli ve meyve ve sebzeler için mükemmel. Toplu pişirme yapıyorsanız ve sebzelerinizi önceden keserseniz, dondurucu poşetlerine koyun.

Buzdolabınızın her zaman olduğu kadar verimli olması ve yiyeceklerinizi iyi muhafaza etmesi için, uygun şekilde muhafaza edilmesi ve düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

ev