Temiz, yumuşak ve kokulu giysilere sahip olmak için genellikle çamaşır deterjanına ek olarak geleneksel yumuşatıcılar kullanırsınız. Saçınızı güzelleştirmek için kullandığınız bir ürünün kıyafetlerinize de parlaklık kazandırabileceğini biliyor muydunuz?

İnce ve narin çamaşırları yıkamak için uygun ürünler kullanmalısınız. Güzellik rutininizde kullanacağınız bir saç ürünü, çamaşırlarınıza mis kokulu bir ferahlık verirken bakım yapmanızı sağlar. Size her şeyi anlatıyoruz.

Makinede yıkama sırasında kıyafetlerin bakımı için hangi saç ürünü kullanılmalı?

Saç Kremi

Bazı güzellik ürünleri ev temizliği sırasında faydalı olabilir. Bu ürün, bu durumda, çamaşırları yumuşatmayı ve ona ince bir koku vermeyi mümkün kılar.

  • Kıyafet bakımı için saç kremi

Çoğunuz saçınızı yıkadıktan sonra, saçınızı parlatmak, çözmek ve yumuşatmak için duşta bakım uygulama eğilimindesiniz. Saçınız kıvırcık, kuru, yağlı, hasarlı, boyalı, gri, sarı, siyah, kırmızı veya mat olsun, saçınızın dış etkenlere karşı savaşmasına yardımcı olacak koruyucu bir tabakaya ihtiyacı vardır. Saçları yumuşatıcı ve onarıcı özelliği ile bilinen saç  kremi, farklı şekillerde de kullanılabilir .  Ev hanımları zamanla bir veya daha fazla ürünün eksikliğini gidermek için hileler bulmuşlardır. Günlük bir ürünün kullanımını yönlendirmek yaygındır ve saç kremi bu uygulamanın bir istisnası değildir.

yumuşatıcı

İster erkek ister kadın olun, alışverişiniz sırasında mutlaka ten rengi muhteşem bir kaşmir hırkaya, muhteşem bir yün kazağa, hatta gök mavisi ipek bir bluza aşık oldunuz. Ancak iş zevkle seçilmiş bu parçaları yıkamaya gelince, temizlik ürünlerinizi bir büyüteçle inceleme eğilimindesiniz.

Giysilerinizin esnemesini ve parlaklığını kaybetmesini   istemiyorsanız  , narin giysilerinize bakım yapmak ve yumuşatmak için saç kremi kullanmanın bu hilesi ilginizi çekebilir. Piyasada satılan bazı ürünler agresif olabilir ve giysilerinizin liflerine zarar verebilir. Daha kolay olamazdı. Saç kreminizden iki yemek kaşığı suyla dolu bir leğene dökün ve kıyafetlerinizi yarım gün bu küvette bekletin. Ardından, düz bir şekilde kurutmadan önce hafifçe sıkın.

Saç kremini doğrudan çamaşır makinenize de dökebilirsiniz. Bunu yapmak için, yumuşatıcı tepsisine normal saç kremi dozunun 2/3’ünü dökmeniz gerekecektir.  Giysilerinizin ilk günkü gibi yumuşacık, ipeksi ve mis kokulu olduğunu göreceksiniz  .

Başka bir günlük malzemeyle giysi bakımı

Temizleme, beyazlatma ve yumuşatma özellikleriyle tanınan bir diğer çok amaçlı ürün ise  beyaz sirkeden başkası değil . Kireç önleyici etkisi suyu ve dolayısıyla çamaşırları yumuşatır. Bunu yapmak için, çamaşır makinesinin yumuşatıcısına yönelik tepsisine yarım bardak sirke dökün, lavanta esansiyel yağı gibi seçtiğiniz birkaç damla esansiyel yağı ekleyin. Sonuç karşısında şaşıracaksınız.

Kumaşların esnek olması için saç kremi müttefikinizdir. İster hindistancevizi yağı, jojoba, shea yağı, tatlı badem veya argan yağı olsun, saç kremi içinizden kesinlikle çıkmaması gereken bir üründür.

ev