Çamaşırhanede, ilk bakışta saçma görünebilecek, ancak aslında inanılmaz sonuçlar veren, her zaman ve her durumda kesinlikle tatmin edici olan bir numarayı uygulamaya koyuyorlar, bu yüzden bunu hepimiz bilmeli ve her zaman kullanmaya hazır olmalıyız.

Kot pantolonun üzerine şeker

Çamaşırhanede çalışan herkes bunu iyi bilir : Kot pantolonlarını yıkamadan önce çok özel bir nedenden ötürü üzerine biraz şeker dökerler. Bu numarayı ve diğer birçok profesyonel numarayı bilmek, özellikle önemsediğiniz bir kot pantolonu yıkamanız gerektiğinde ve muhtemelen diğer tüm pantolonlarda olduğu gibi renginin solmasından veya hasar görmesinden korktuğunuzda yararlı olabilir. öğeler.

Korkanların, herhangi bir soruna kesin çözüm sağlamak için gereken her şeye sahip olan bu kolay, basit ve hızlı numaradan yararlanmaları yeterlidir.

Çamaşır makinesinde kot pantolon yıkarken neden dikkatli olmalısınız: uyulması gereken kurallar

Özellikle kot pantolonlar, agresif olmayan, uygun ürünlerle yıkanmalıdır çünkü bunlar aniden renginin solmasına veya incelerek zarar görmesine neden olabilir . Bu durumda işin sırrı ön yıkamada ve özellikle şeker kullanımında yatmaktadır. Yıkamadan önce bir leğene şeker, sirke ve su koyup, yıkanacak kot pantolonu içine yerleştirmeniz gerekiyor.

Virgülü kaldırdığınızda renk sanki yeni satın alınmış gibi canlı hale gelecektir. İzlenecek prosedür şu şekildedir: Bir leğene 7 litre ılık su dökün, bir bardak %9 sirke ve 3 yemek kaşığı pudra şekeri ekleyin. Tüm malzemeleri birlikte karıştırın ve ardından kot pantolonu en az 40-50 dakika suda bekletin .

Belirtilen süre geçtikten sonra çıkartılır ve çamaşır makinesine konularak hızlı bir şekilde durulanır ve normal yıkama işlemine başlanır. Bu yöntem, ciddi sonuçlarla yüzleşmek istemediği sürece hiçbir giysiyi mahvetmeyi göze alamayacak tüm çamaşırhanelerde benimsenmektedir.

Çamaşırhanelerin kot pantolonları yıkamak ve risk almadan yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için benimsediği çözüm

Kot pantolonları manuel olarak yıkamak elbette sıkıcı bir iştir, bu nedenle çamaşır makinesi, kot pantolonların bakımını doğru bir şekilde yapmak için her zaman düşünülmesi gereken bir seçenektir. Ancak yapılacak tek şey bu değil, çünkü çok özel kurallara uymadığınız sürece kot pantolonunuzu doğrudan çamaşır makinesinde yıkamak asla iyi bir fikir değildir. Genel olarak kot pantolonlar, ön yıkamanın ötesinde asla 60°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda yıkanmamalıdır. Aslında, soğuk su programının her zaman maksimum 30°C’ye ayarlanması ve neredeyse her zaman etiketlerde gösterilen talimatların takip edilmesi tavsiye edilir .

Daha sonra kot pantolonun yeni haline dönmesi, solmaması, kokulu, leke tutmaması, mükemmel olması için mutlaka tersten yıkanması tavsiye edilir. Birden fazla ürünü bir arada yıkamak istiyorsanız, bunların akıllıca düzenlenmesi gerekir, böylece hepsini karıştırmamanız tavsiye edilir. Yani siyah kot pantolonlar koyu renk, beyaz ya da açık renk olanlarla, açık renkli eşyalarla yıkanmalıdır.

Her ne kadar saçma görünse de uygun deterjanın yani renkli kumaşlara veya kot pantolonlara uygun olanın kullanılması gerekir. Bunu muhtemelen kimse bilmiyor ama bu durumda yumuşatıcı kullanılması önerilmez. Nedeni basit; dokulara zarar veriyor. Kot pantolonlar diğer tüm giysi ve malzemelerden çok daha hassastır çünkü incedirler ve kolayca yırtılırlar.

Kumaşlara zarar vermeden kot pantolonlardaki lekeleri çıkarın

Yağ lekesi gibi inatçı lekeleri yok etmek için, giysiyi çamaşır makinesine koymadan önce, etkilenen bölgeye son derece hassas bir şekilde sürdüğünüz talk pudrasını kullanabilirsiniz. Alternatif olarak bulaşık deterjanı da işe yarayabilir; sorunun hemen ortadan kaldırılması için yalnızca üç damla yeterlidir .

Bu işlem yağ lekelerine karşı bile işe yarar. Kan lekelerini çıkarmak için kot pantolonu küvet veya lavabo gibi bir yüzeye koyun. Daha sonra tuz ve deterjandan oluşan bir solüsyon kullanarak temiz bir bezle ovmak, bulaşık deterjanı veya maden suyu bu durumda da uygundur. Güçlü bir şekilde ovalayın ve sorun, rahatsızlık vermeden ve para harcamadan, tamamen çözülecektir.

ev