Evinizin içi, size iyi şans getirebilecek belirli bir çiçek türüyle güzelleştirilebilir. Şanslı bir bitki istiyorsanız sarı orkideleri seçin. Para, zenginlik ve refah çekmek için ideal türlerdir. Bunu bir kez elde ettiğinizde, enerjinin ve ortamın neredeyse anında nasıl değiştiğini fark edeceksiniz. İyi hisler, duyguların dengesi ve iyi haberlerin gelişiyle bağlantılıdır. Olayların lehinize dönmesi için nereye yerleştireceğinizi öğrenin. Feng shui’de sarı, şiddetle tavsiye edilen bir renktir.

sarı orkide

Sarı orkide, parayı, refahı ve zenginliği kendine çeken bitki

Orkide, anlamı ve çiçek açması için gereken özen nedeniyle çok özel bir bitkidir. Birçok insan evde bir tane bulundurmak konusunda isteksizdir.

Bazı insanlar kolay kuruduğunu düşünür, ancak biraz ilgilenirseniz durum böyle değildir. Öte yandan, bu iç mekan bitkisi modern, sofistike ve çok zarif. Bu nedenle evinizin dekorasyonunu yüceltecektir.

Feng shui’nin takipçileri, tam olarak sarı orkideyi tavsiye eder çünkü bulunduğu eve iyi şanslar ve refah çekebilir.

Sarı orkideler ne anlama geliyor?

Bu disipline göre sarı orkideler neşe ve yeni başlangıçlarla eş anlamlıdır. Aynı şekilde bu renk dostluğu simgelemektedir.   Bu yüzden çok sevdiğiniz arkadaşınız için mükemmel bir hediye.

orkide dikimi

Sarı orkide bakımı nasıl yapılır?

Sarı bir orkidenin ihtiyacı olan bakım   , farklı renkteki diğer orkidelerle aynıdır .   İzlemeniz gereken birkaç önemli adım vardır ve bunlara bağlı kalmanız gerekir, aksi takdirde tesisinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

İlk adım, daha fazla besin maddesi ile zenginleştirmek için onu gübre ile dikmektir. Mineral yönünden zengin su ile sulamayı unutmayın.

Bir diğer önemli adım, ısınmasını, ancak doğrudan güneş ışığı almamasını sağlamaktır. Her iki yılda bir tencerenin değiştirilmesi tavsiye edilir.

Sarı orkide nereye yerleştirilir?

Kendinizi sarı bir orkide ile sarmak idealdir çünkü iyi enerji, para, refah ve zenginlik akışına izin verir.

Tüm bu faydalardan yararlanmak  için feng shui takipçileri , fikirlerinizi yatmadan önce netleştirmek ve sadece pozitif enerjilerin evinize girmesine izin vermek için yatağın yanına veya evin girişine yerleştirmenizi önerir .

Çözüm

Kaprisli görünse de, orkide bakımı o kadar zor değil. Tek yapmanız gereken bakımını düzgün yapmak, gerektiğinde sulamak ve ışık altında tutmak. Bu şekilde kolayca çiçeklenecek ve tüm faydalarından yararlanabilirsiniz.