Sıcak havaların geri dönmesiyle birlikte, bir böcek kolonisi bize musallat olmak için geri dönüyor. Ve tüm bu zararlıların evde aniden ortaya çıkması endişe nedenidir. Sinekler, karıncalar, sivrisinekler, hamamböcekleri… İşte yine bizim için yazı mahvetmeye niyetli tüm bu istenmeyen yaratıklarla çevriliyiz. Kandırılmak söz konusu değil: onları nasıl yok edeceğinizi ne kadar çok bilirseniz, evinizdeki istilayı o kadar çok önlemiş olursunuz. Çevre için değil, aynı zamanda çocuklarınızın ve evcil hayvanlarınızın sağlığı için pahalı ve genellikle zehirli böcek ilaçları ile kendinizi mahvetmeye gerek yok. Bazı doğal kovucular, bu zararlıları kovmada özellikle etkili olacaktır. Evinizi temiz ve sağlıklı tutmak için bu belaya karşı savaşmanıza yardımcı olacak değerli bir müttefik olan kabartma tozu gibi.

Artık onu sunmamalıyız. Kabartma tozu, etkileyici temizleme, beyazlatma, dezenfekte etme ve koku giderme özellikleri ile dikkat çekici doğal ve ekonomik bir çözümdür. Anneannelerimiz çeşitli ev işlerinin üstesinden geleceğine yemin ettiler. Bugün bile yükselişte ve en klasikten en sıra dışı olana kadar çeşitli kullanımlar için çok sık talep ediliyor. İster banyo ve tuvaletleri dezenfekte etmek için, ister giysilerdeki inatçı lekeleri çıkarmak için, boruları açmak için, saç bakımında, hatta zararlı böceklerin istilasına son vermek için olsun. Bu nedenle tüm evlerde egemen bir yere sahip olması gereken evrensel, ekolojik ve toksik olmayan bir üründür.

Neden evin köşelerine ve duvarlarına kabartma tozu koyulur?

yerdeki karıncalar

Evinize yerleşmiş olan karıncalardan   , hamamböceklerinden ve diğer istenmeyen böceklerden kurtulmak için kabartma tozunun güçlü etkisine güvenin. Özellikleri sayesinde, onları içinizden kovmak için birinci sınıf bir kovucu görevi görecektir.

İşte bu istilacı küçük canavarları ortadan kaldırmak için bazı etkili ipuçları. Kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır:

 • Sivrisinekleri oturma odanızdan uzaklaştırmak için bir çay kaşığı üründen yarım litre suda seyrelterek 4 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Çözeltiyi bir sprey şişesine dökün ve musallat olan bölgelere her gün püskürtün.
 • Karıncaları evinizden kovmak için genellikle tek sıra halinde hareket ettikleri yerleri belirlemeye çalışın. Oradan tüm bu köşelere ve hatta evin bazı duvarlarına biraz kabartma tozu serpin. Emin olun bir daha geri dönmeyecekler!
 • Hamamböceklerini yok etmek için bu tuzak çok faydalı olacaktır: bir bardak kabartma tozu ile bir bardak pudra şekerini karıştırın. İki bileşenin dokusu ve rengi oldukça benzer olduğundan hamamböceği hiçbir şey görmez. Karışımı özellikle sıcak ve nemli yerlerde duvarlar boyunca en sık kullanılan köşelere yerleştireceğiniz küçük kaselere koyun. Hamamböcekleri otomatik olarak şekere çekilir ve ardından kabartma tozu tarafından zehirlenir.
 • Sizi her zaman rahatsız eden dayanılmaz sinekleri uzaklaştırmak için basit bir su ve kabartma tozu çözeltisi işinizi görecektir. İyice karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Sinekleri bu ortamdan uzak tutmak için kapılara ve pencerelere iyice püskürtün.

Kabartma Sodasının Diğer Şüpheli Kullanımları

Bir kase kabartma tozu 1

 • Beyaz perdeleriniz güneşten mi sarardı? Onları yeni perdelerle değiştirmeye gerek yok. Bu muhteşem ürünün erdemleri sayesinde onlara ikinci bir hayat verebilirsiniz. Onları ılık suda bekletebilir ve gece boyunca  kabartma tozu ile karıştırıp yıkayabilirsiniz. Beyazlık geri döndü!
 • Banyoyu dezenfekte etmek için, bu sert tozun temizleme performansına güvenin: biraz su ile karıştırın ve binayı dezenfekte etmek için çok etkili bir macun elde edin. Tüm sıhhi malzemeleri bir süngerle iyice ovalayın. Bu çare aynı zamanda kireç ve kireç birikintilerini gidermek için de uygundur. Artık yeri dolduran küf lekeleri ve kötü kokular yok!
 • Kabartma tozu aynı zamanda borulardaki tıkanıklığı açmanın ve tıkanmaya neden olan kir birikimini gidermenin   etkili yollarından biridir.  Ayrıca ondan yayılan hoş olmayan kokuları da etkisiz hale getirecektir. Beyaz sirke ile birleştirilen bu ikili, mekanları dezenfekte etmek için mükemmel olacak!
 • Her zaman güçlü ve hoş olmayan bir kokuya sahip olan ayakkabı ve çorap sorunu nasıl çözülür? Kurtarmak için, kabartma tozu günü kurtaracak: tabanlara bir çay kaşığı serpin ve bir köşeye koyun. Daha fazla verimlilik için bir gece bekletin. Beyaz toz daha sonra nemi emecek ve kötü kokuları uzaklaştıracaktır. Sabah, ayakkabıların mükemmel bir şekilde kokudan arındırılacak!
 • Kimin aklına gelirdi ama kabartma tozu da arabanızın ön camını parlatabilir. Sadece nemli bir süngeri ıslatın ve alanı silin.
 • Bazı insanlar bunu bilmez, ancak bu doğal ürün çamaşırları boyamak ve beyazlatmak için mükemmeldir, aynı zamanda donuk kıyafetlerin renklerini canlandırmak için de mükemmeldir. Bu beyaz tozdan bir ila iki yemek kaşığı çamaşır makinenize dökün. Bir bonus olarak, kıyafetlerinize gömülü olan tüm küf kokularından kurtulacaktır.
 • Hoş olmayan kokulardan bahsetmişken, yatak odanızı veya banyonuzu parfümlemek için yapmanız gereken tek şey, birkaç damla lavanta veya narenciye esansiyel yağı ile karıştırılmış kabartma tozu ile birkaç poşet hazırlamak. Hassas bir peçe uzaya nüfuz edecek!
 • Fırçalarınız sertleşti mi? Panik yapmayın, bu özel bileşen sorunu hemen çözecektir. Çeyrek bardak sirke ve yaklaşık iki litre su ile bir bardak kabartma tozu karıştırın. Çözeltiyi bir tencereye koyun ve fırçaları birkaç dakika kaynatın. Eski esnekliklerini çabucak geri kazanacaklar!
ev