Evde kabartma tozu olmadan yapmak zor. Giysileri temizlemek ve evinizin farklı yüzeylerine parlaklık kazandırmak için bilinen etkilerine ek olarak. Bu beyaz toz, pencere pervazlarında kullanılarak özellikle yaz aylarında can sıkıcı bir sorundan kurtulabilir.

Kabartma tozu, bir  ev elyafı ve mükemmel bir ev temizleyicisidir. Bu mucize tozu evin pencere pervazlarına veya açıklıkların yakınlarına uygularsanız sonuca şaşıracaksınız.

Peki pencere köşelerine kabartma tozu döktüğünüzde ne olur?

Çok yönlülüğü ve çoklu kullanımları nedeniyle kabartma tozu, şüphesiz ev ürünlerinin yıldızıdır. İnanılmaz eylemi sizi çeşitli şekillerde şaşırtabilir. İşte bu korkunç malzemeyi pencerelerinizin yanına döktüğünüzde olacaklar.

  • Pencere köşelerinde kabartma tozu böcek zararlılarını öldürür

fırın penceresi

 Pencere pervazlarına yeterli miktarda   kabartma tozu dökülen  bu ürün, karıncaları ve diğer birçok böceği evinizden uzak tutacaktır . Aşağıdaki bileşenleri bir sprey şişesinde karıştırarak da bir çözelti hazırlamak mümkündür: 

  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 50cl su

Çözeltiyi pencerelerin köşelerine püskürtmeden önce her şeyi sallayın. Bu numara, pencerelere yapışmayı seven sinekleri çabucak korkutur.

Böcekleri kovmak için pencere pervazlarında kullanılacak diğer ürünler

Bazı böcek zararlıları ısıyı sever. Günün herhangi bir saatinde burunlarının ucunu gösterirler ve eve girmek için açık pencereleri geçerler. Kabartma tozu gibi, tüm bu böcekleri kalıcı olarak uzaklaştırmak için pencere pervazlarında diğer doğal ürünler kullanılabilir.

  • Pencere kenarlarındaki limon karıncaları uzak tutar

limon001

Temizleme ve dezenfekte etme etkisine ek olarak limon, müthiş bir doğal böcek kovucudur. Bir limonu dilimleyin ve bir pencerenin yanına yarım veya birkaç parça koyun. Bu narenciye sadece istenmeyen böcekleri kovmakla kalmayacak, aynı zamanda evin içine hoş bir koku yayacaktır.  Ancak narenciye kabuklarını doğrudan pencere pervazlarına yerleştirerek kullanmak mümkündür. Bunlar içerdikleri doğal asitler sayesinde sivrisinekleri ve sinekleri uzaklaştıracaktır.

  • Pencerelerin yanındaki beyaz sirke sivrisinekleri uzaklaştırır

Evdeki böcekleri kovmak için bir diğer önemli bileşen  beyaz sirkedir.  Bazı günlük ev işlerinde size yardımcı olmasının yanı sıra,  bu ürün sinek ve sivrisinek gibi uçan böcekler için iyi bir kovucudur . Sadece bir bardağa beyaz sirke doldurun ve etkilerini görmek için pencerenin yanına koyun.

  • Lavanta örümcekleri pencerelerden uzak tutar

bir demet lavanta

Lavanta  , örümcekler gibi bazı böceklere karşı zorlu bir müttefiktir. Onları evinizden uzak tutmak için pencere kenarlarına lavanta çiçeği buketleri yerleştirmeniz mümkün. Lavanta esansiyel yağı kullanmak ve evin içinde dağıtmak da mümkündür. Lavanta güvelere, sineklere, sivrisineklere ve pirelere karşı doğal bir kovucudur.

  • Pencerelerin yanındaki nane her türlü böceği uzaklaştırır

Çoğu böcek  nane kokusundan nefret eder.  Bir tencerede varsa, pencere pervazına veya terasa koyun. Bu itici bitki,  güveler, karıncalar, sinekler, sivrisinekler ve örümcekler gibi birçok böcek  türünü hızla korkutup kaçıracaktır.

Artık kabartma tozunun gerçek bir doğal kovucu görevi görebileceğini biliyorsunuz. Böcekleri evinizden uzak tutmak için pencere pervazlarında kullanın. Benzer bir etki için, pencere açıklıklarınızın yanına başka malzemeler yerleştirilebilir ve bu zararlıları uzaklaştırabilirsiniz.

ev