İç mekanınızın temizliği sırasında tuvaletler özel dikkat gerektirir. Geleneksel temizlik ürünleri genellikle çok kirletici, aşındırıcı ve çevreye zararlı olarak kabul edilir. Etkili, çevre dostu ve ucuz tuvalet cilası temizleyicileri yapmak için evde yapabileceğiniz birçok doğal tarif var. Üstelik bu tür tarifler için gerekli malzemeleri de dolaplarınızda bulacaksınız.

Her yıl çok sayıda kimyasal temizlik ürünü sunulmaktadır. Limon, yeşil elma veya lavanta kokulu, 2 dakikadan kısa sürede yağ alma gücüne sahip, her bütçeye ve her zevke uygun ürünler var. Ancak sıfır atık hayranıysanız kesinlikle ekolojik, ekonomik ve çevre dostu ürünler kullanmayı tercih ediyorsunuz.

Tuvalette un! Mucize bir ürün

tuvaletleri temizlemek için

Tuvaletlerinizin tertemiz  olması için un  ve sitrik asidi  karıştırmanız gerekecek .  Bunu yapmak için önce tuvaleti duvarları nemlendirecek şekilde yıkayın. Ardından kenarları bolca un serpin.

Bir sprey şişesinde, bir litre suya 3 yemek kaşığı sitrik asit karıştırın. Bu solüsyonu klozetin kenarlarına püskürtün. Bu ürünün gece boyunca etki etmesine izin verin ve ürünü durulamak için ertesi gün yıkayın. Kalıntıları gidermek için tuvalet fırçanızı ve fırçanızı kullanmaktan çekinmeyin.

Gerekirse, hazneyi dezenfekte etmek, kokusunu gidermek ve temizliği iyileştirmek için işlemi tekrarlayabilirsiniz. Çok etkili ve güvenli olan bu büyükannenin hilesi, tuvaletlerinizi boruları tıkamadan temizleyecektir.

Un kullanımı tamamen tekniktir. Bu bileşen sitrik asidi dondurur, böylece kasenin dibine hızla çökmez ve temizleme daha etkili olur.

Sitrik asit, çok yönlü, %100 doğal ve biyolojik olarak parçalanabilen bir temizlik ürünüdür. Kahve makineleri, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve su ısıtıcıları gibi ev aletlerinin kirecini temizlemek için idealdir. Banyonuzdaki kir,   mikrop, küf ve kireci yok  etmek  ve küvet, lavabo veya klozet altını parlatmak için de kullanabilirsiniz.

yeşil ürün tuvalet

Diğer tuvalet temizleme ipuçları

Yeşil temizliğin hayranıysanız, bazı doğal maddeler tuvaletleri temizlemek ve kireçten arındırmak için çok etkilidir. Çevreye ve septik tanklara zararlı ağartıcıdan çıkın ve doğal bir temizliği tercih edin. Kusursuz tuvaletlere sahip olmak ister misiniz? Lideri takip edin :

–         Tuvaletleri temizlemek için ev alkolü ve uçucu yağ

Bir kapta 2 dl alkol, 2 dl su ve 5 damla limon veya lavanta esansiyel yağını karıştırın. Hazırlığı bir sprey şişesine aktarın ve kasenin duvarlarına püskürtün. Bir tuvalet fırçasıyla ovmadan ve durulamadan önce birkaç dakika bekletin.

–         Tuvaletlerin kirecini temizlemek için beyaz sirke ve kaba tuz

Suyu kaseden boşaltarak başlayın. Bir kapta biraz beyaz sirkeyi ısıtın ve ardından nemlendirmek için kaba tuz ekleyin. İkincisini kasenin duvarlarına yayın ve bütün gece hareket etmesine izin verin. Ertesi gün, fırçalayın ve ardından yıkayın.

Yeşil yaklaşımınızı daha da ileriye  taşımak için  %100 doğal ürünlerle banyoda   idrar kokusunu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

ev