Nemli bir iç duvarın DIY ile mükemmel bir sonuçla ekonomi içinde nasıl yalıtılacağı!

Dış cephe kaplama sistemi 33 katlı bir evde %2’e varan enerji tasarrufu sağlayabilir. Öte yandan, 8 katlı bir apartmanda% 45’e kadar tasarruf sağlayabilir.

Bu rakamlar, enerji verimliliği nedeniyle vergi indirimlerinin mevcudiyeti ile teşvik edilen hem kamu hem de özel birçok şantiyenin neden açıldığını açıklıyor.

Yeşil bina sektöründe, yeni malzemeler sadece bir evin içi için değil, aynı zamanda dış cephesi için de daha verimli ve açıkça sürdürülebilir çözümlerin kullanılmasının önünü açıyor.

Aslında, bu çözümler her şeyden önce evin odalarını bölmek için yararlı olan duvarlarda hareket edebilir. Bu çözümler arasında, kullanılacak verimli bir çözüm kesinlikle mantar içerendir.

Duvarı yalıtmak için mantar kullanmak büyük tasarruf sağlayabilir.

Nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için sayfayı aşağı kaydırmaya devam etmeniz yeterlidir.

İç duvarı yalıtın: Mantarı bu şekilde kullanın.

Mantarın nasıl kullanılacağını anlamak için, bu nesnenin bir duvarı mükemmel bir şekilde nasıl yalıtmayı başardığını anlamak gerekir.

Aslında, mantar paneller iç duvarların nemine karşı koymak için mükemmeldir ve aynı zamanda en ekolojik malzemelerden biridir ve aynı zamanda kullanımı en pratik olanıdır. Aslında, kış mevsiminde ısıyı koruyabilir ve yaz aylarında daha serin bir ortam sağlayabilirler.

Bu nedenle, onu kullanarak, ısıtma kullanımını ve dolayısıyla yoğuşma ile verilen küf ve nem oluşumunu en aza indirmek mümkün olacaktır.

Bu mantar paneller ayrıca ses yalıtımını iyileştirme ve odayı daha sağlıklı ve kuru hale getirme yeteneğine de sahiptir.

Açıkçası, duvarları yalıtmak için mantar kullanmak için sektördeki profesyonellerin yardımını almanız gerekir. Aynı zamanda bu işi kendi başınıza tamamlamanız da mümkündür.

Satın alınacak malzeme, zamanla dayanacak şekilde tasarlanmış, nefes alabilen, %100 doğal genişletilmiş mantar paneldir. Ayrıca mantar, kimyasal maddelerin (VOC’ler) emisyonunu test ettikten sonra insanlar için güvenli bir malzeme olarak sertifikalandırılmalıdır.

Bu yüzden etikette güvenlik protokollerinin baş harflerini ve logolarını okumalısınız.

Aslında, iyi yapılan bir kendin yap işi için, kuru kurulum için panellerin, yani CORK – SELF ZERO gibi panellerin kullanılması gerekir. Bu paneller basit ve kurulumu da hızlıdır. Aslında, yalıtkan olmalı ve tedarik edilen şeritlerle sabitlenmeli veya yapışkan malzemeler kullanılarak sabitlenmelidir.

Alternatif olarak, alçıpan kaplama levhaları, alçı elyaf kaplama levhaları ve hatta ahşap çıtalar kullanmak mümkündür. Kısacası, elinizdeki malzemeyi kullanmak zorundasınız.

Mantar panonun etkili olması için ne kadar kalın olması gerekir?

Bir duvarı yalıtmak için yararlı olan çeşitli kalınlıklarda mantar paneller vardır. En klasik ve en yaygın olanları, 1 santimetre kalınlığa sahip aglomere mantar panellerdir ve dış göstergeler için maksimum 20 olmalıdır.

İç mekanlar söz konusu olduğunda, satın alınacak panelin yoğunluğu metreküp başına yaklaşık 155 kg olmalıdır. Bu sayede mükemmel bir ısı-ses yalıtımı elde etmek de mümkün olacaktır.

En ince ve aynı zamanda verimli olanlar, metreküp başına yaklaşık 200 kg daha yüksek yoğunluğa sahip olan, ancak aynı zamanda 2 ila 10 milimetre arasında değişen daha ince olan sıkıştırılmış mantar rulolarıdır.

En modern malzemeler, belki de doğal boyalarla süslendikten sonra göz önünde bırakılabilir.

Şimdi işe koyulma zamanı. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, tıklamanız için bağlantıyı  size BURADA  bırakıyoruz.

ev