İşte çok para harcamadan parlak zeminlere sahip olmak için yapmanız gerekenler. Bu şekilde parlayacaklar ve cüzdanınız da size çok teşekkür edecek.

parlak zeminler

Kimyasal kullanmadan zemin kaplamak mümkündür . Zamanla zemin matlaşmaya başlar ve çoğu zaman bu sorunun evdeki zemini tamamen değiştirmekten başka bir çözümünün olmadığı düşünülür. Ama durum hiç de öyle değil.

Aslında zeminleri temizlemek ve cilalamak aynı anda ve diğer şeylerin yanı sıra zeminlere zarar vermeyen tamamen doğal ürünler kullanmak mümkündür. Diğer şeylerin yanı sıra, çok sayıda farklı deterjan şişesi satın almayarak çevreyi korumanın yanı sıra çok daha az harcayacaksınız.

doğal ürünlerle cilalanmış zeminler

Ancak doğal ürünlerle temizlik fikri hala herkes için net değil. Aslında çoğu kişi satın alınan kimyasalların etkili olduğunu düşünüyor ama bugün gerçeğin bu olmadığını göreceğiz. Aslında , aşağıda size zaten evinizde bulunan ürünlerle zeminleri temizlemek ve cilalamak için bir yöntem göstereceğiz.

Doğal ürünlerle parlak zeminler: ihtiyacınız olan şey bu

Dediğimiz gibi temiz ve parlak zeminler elde etmek mümkün ve doğru ürünleri almak için evde kileri açmanız yeterli. Kimyasal ürünleri unutun çünkü bunlar genellikle çok agresiftir ve zemin gibi bazı yüzeyler daha doğal ürünlere ihtiyaç duyar.

İhtiyacınız olacak: hidrojen peroksit, kabartma tozu ve Marsilya sabunu. %3 hidrojen peroksit veya 10 hacimde hidrojen peroksit. Bu, temizleyici, dezenfektan görevi görür ve mevcut tüm bakteri veya virüsleri öldürür. Bir cızırtı duymaya başlar başlamaz harekete geçiyor demektir.

zeminleri doğal ürünlerle yıkayın - hidrojen peroksit, Marsilya sabunu ve kabartma tozu

Ev temizliğinde yaygın olarak kullanılan sodyum bikarbonat aynı zamanda zeminler için de bir müttefiktir. Özellikle uygulanan hafif aşınma sayesinde zeminlerdeki kiri temizlemek için mükemmeldir. Ve son olarak , çok iyi bir kokuya sahip olmasının yanı sıra yağları gideren, parlatan ve derinlemesine temizleyen Marsilya sabunumuz var .

Bu nedenle, bu doğal ürünlerle yerleri yıkamak için kovayı alıp ılık suyla doldurarak başlamanız gerekecek, sıcak olması gerekmez. Ardından bir kaşık dolusu Marsilya sabunu, tercihen sıvı ve bir buçuk kaşık kabartma tozu dökün . Ancak önce, kiri temizlemeye başlamak için zemini hidrojen peroksit ile ovun.

işte parlak zeminler elde etmenin yolu

Şimdi gidip hazırlanan suyla bir bez veya paspas geçirebilirsiniz. Yıkadıktan sonra sıkın ve kurumaya bırakın. Kovayı tekrar alın ve bu sefer sıcak suyla doldurun. Temiz bir bez alın ve kalan izleri gidermek için bir geçiş daha yapın ve iyice temizleyin.

Su ne kadar sıcak olursa, zeminler o kadar temiz ve parlak olur. Ayrıca bir parfüm istiyorsanız, seçtiğiniz birkaç damla uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Doğal ürünlerle çok fazla harcamadan zemininizi temiz ve parlak hale getireceksiniz . Sadece denemek zorundasın.

ev