Kozmetik ürünler ucuz değil denilebilir. Nemlendiriciler, serumlar, makyaj temizleyiciler, tonerler vb. liste uzun ve fatura tuzlu. Ama kendine bakmak için kendini mahvetmen gerektiğini kim söyledi? Pazarlama sizi her zaman daha fazla tüketmeye zorluyorsa, bilin ki çok yönlü ürünler bulmak oldukça mümkün, üstelik sizi yarı yolda bırakmayacak. Bunlar arasında ünlü Nivea kremi. Tüm banyoların dolaplarında bulunan bu küçük mavi şişe birçok amaç için kullanılabilir. Güzellik odağımızda size daha fazlasını anlatıyoruz.

Annelerimizin ve büyükannelerimizin değer verdiği Nivea kremin içinde birden fazla hile var. İkincisi esas olarak cildi nemlendirmek için kullandıysa, başka şekillerde de kullanabilirsiniz.

Nivea kreminin 10 olağandışı kullanımı 

Sadece vücudunuzu nemlendirmek için kullanılmadığından, Nivea kremi ayrıca:

1)      Yaşlanma karşıtı bir krem 

Sabah ve akşam önceden temizlenmiş cilde uygulanan Nivea krem, cilt dokunuzu dolgunlaştırmanıza, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü önlemenize yardımcı olabilir. Bunu yapmak için, sadece biraz sıkın ve cildinizi pürüzsüzleştirmek için dışa doğru hareketler yapın.

2)      Bir kapatıcı

Yüzünüzü donuk gösteren koyu halkalar ve göz altı torbalarından bıktınız mı? Nivea kremi ile sabah ve akşam göz çevrenize masaj yapın. Göz ile teması halinde hemen yıkayınız.

3)      Bir makyaj temizleyici 

Bir gece dışarı çıkıp eve gelirseniz ve yüzünüze sürdüğünüz tüm makyajlardan kurtulmak için makyaj temizleyicinizin bittiğini anlarsanız, panik yapmayın! Pamuklu bir disk üzerinde biraz Nivea kremi ve işiniz bitti! Yağlı yapısı nedeniyle yüzünüzü hemen temizlemeniz önerilir.

4)      Nemlendirici bir dudak balsamı 

Kışın dudakların çatlamasını önlemek için Nivea kremini gün boyunca nemlendirici bir balsam olarak kullanmak gibisi yoktur.

5)      Nasır önleyici krem 

 

Ayak, dirsek ve dizlerdeki nasırlardan kurtulmak için durdurulamaz bir numara! Nivea kremini her gece vücudunuzun en kuru bölgelerine uygulayın, sadece birkaç gün sonra etkileyici sonuçlar göreceksiniz.

6)      Çatlak önleyici krem 

Hamile kadınlar mavi saksı kremini bu şekilde kullanmaktan memnun olacaklardır. Hamilelik sırasında çatlakların ortaya çıkmasını önlemek için düzenli olarak Nivea kremini karnınıza uygulayın. Doğum sonrası vücudunuz size teşekkür edecek.

7)      Cilt tahrişlerini gideren bir krem 

Bu sağlık krizi zamanlarında, birçok insan aşırı el yıkama nedeniyle cilt tahrişlerinden muzdariptir. Bunu düzeltmek için tahriş olmuş bölgelere Nivea kremini uygulayın. Son derece nemlendirici, aynı zamanda yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

8) Güneş yanığını yatıştırmak için bir krem 

Güneşe uzun süre maruz kalmanın tamamen yasak olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak bu D vitamini kaynağından gerçekten faydalanmak istediyseniz ve cildinizi korumayı unuttuysanız, bu çok amaçlı kremle güneş yanıklarından kurtulabilirsiniz.

9) Epilasyon sonrası yatıştırıcı krem 

Tıraş ve ağda yapmak cildinizi tahriş edebilir. Yatıştırmak için her epilasyondan sonra Nivea kremini kullanabilirsiniz.

10) Küçük yanıkları tedavi etmek için bir krem 

Elbette bunlar sadece küçük yüzeysel yanıklar. Ancak kötü iyileşmeyi önlemek için daha iyi hücre yeniden yapılandırması için Nivea kremini kullanabilirsiniz.

ev