Hoş kokulu bir banyo, ailenin kendini iyi hissetmesine katkıda bulunur. Bu yazıda, ticari oda spreylerinden geçmeden bu odayı kokulandırmanın tüm iyi ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Güzel kokan bir banyoya sahip olmak için birçok insan ticari oda spreylerine yönelir. Etkili olmalarına rağmen, genellikle sağlığa zararlı kimyasallara batırılırlar. Bu nedenle  banyonuzu yenilemek için doğal ve basit ipuçlarına yönelmenizi öneririz.

banyo-1

Oda spreyi kullanmadan banyonuzu hoş kokulu tutmak için 10 fikir

  1. Banyo havluları kuru olmalı

Özellikle nemli bir oda olan banyo, havluları temizlemeyi bitirdikten sonra yapacağınız ilk reflekslerden biri,  onları hemen güneşte kurutmaktır. Gerçekten de nemli kaldıklarında banyoya yayılan kötü bir koku yayabilirler. Ayrıca sık sık yıkamayı ve kuruduktan sonra asmayı tercih edin.

  1. Banyoyu güzelleştirmek için limon

Limondaki sitrik asit sadece kötü kokuları nötralize etmekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir doğal temizleyicidir. Keskin kokusunun tadını çıkarmanın yanı sıra özelliklerinden yararlanmak için,  daha önce ev yapımı deterjanınızla temizledikten sonra banyo elemanlarına yarım limon  sürün.

  1. Banyoyu güzelleştirmek için uçucu yağlar

Aromatik bir yağ kullanmanın en iyi yolu, onu bir pamuğa batırmak ve  odanın stratejik bölgelerine yerleştirmektir.  Çöp kutusunun dibine veya bir rulo tuvalet kağıdına veya diş fırçası kavanozunuza koyabilirsiniz. Elbette lavanta, okaliptüs, karanfil, kekik, nane veya tarçın gibi tercih ettiğiniz uçucu yağ damlalarını kullanabilirsiniz.

  1. Banyoyu sterilize etmek için su, yumuşatıcı ve kabartma tozu

dezenfektan sprey

Havlular  genellikle  ciltteki hoş olmayan kokulara ve kire maruz kaldığından, onlara kabartma tozu, yumuşatıcı ve su karışımı püskürtmek en iyisidir. Banyoyu temizlemek için de mükemmel bir karışım.

  1. Banyo koku giderici olarak kabartma tozu

Çok etkili bir deodorant  olan kabartma tozu, en inatçı lekelere karşı da temizleyici görevi görür. Gerçekten de, kaynar su ile birleştiğinde, odanın çeşitli unsurlarında saklanan sert su lekelerine veya tortularına asla mühlet bırakmaz Karışımın en iyi etkiye sahip olması için hareket etmesine izin verin.

  1. Banyoda kokulu tuvalet fırçası

Tuvalet fırçasının bakımını ihmal etmeyin. Bu  aletin üzerine birkaç damla uçucu yağ damlatarak banyoyu daha keyifli hale getireceksiniz. Bunu temizlik rutininizden hemen sonra ve iyice temizleyip dezenfekte ettikten sonra yapın.

  1. Banyoyu parfümlemek için aromatik sabunlar

Hoş kokulu bir odanın tadını çıkarmak istiyorsanız, kokulu sabun seçeneğinden yararlanmak oldukça ilgi çekicidir. Aroma açısından size uygun olanları seçin  , özellikle örneğin bir lavaboda sergilemeyi planlıyorsanız.

  1. Banyoyu koklamak için klozet tankına dökmek için ev yapımı deterjan

Tuvaletleri yenilemek, tercihen evde hazırlayacağınız küçük bir doz deterjanı     çevre dostu malzemelerle eklemekten oluşan çok basit bir numaradan da geçebilir  . Durulamak için sifonu çektikten sonra, hemen havada hoş bir koku alacaksınız.

  1. Banyoyu güzelleştirmek için ev yapımı oda spreyleri

deodorant

Yine, kimyasal oda spreylerine veya kokulu mumlara ihtiyacınız yok. Çevre dostu, pratik ve hepsinden önemlisi ucuz olan kendi ev yapımı dezenfektanınızı yapabilirsiniz  . Tek ihtiyacınız olan bir cam şişe, su, çubuklar, seçtiğiniz uçucu yağlar, biraz alkol ve hazırsınız.

  1. banyo havalandırması

Az önce bahsettiğimiz tüm fikirlerle karşılaştırıldığında, odayı havalandırmak bir refleks olmalıdır. Ve haklı olarak  , pencerelerinizi her gün 10 ila 15 dakika açarak banyoda hava sirkülasyonu olur ve kötü kokular tahliye edilebilir.

Bunların hepsi, ne kadar zamanınız olduğuna bağlı olarak deneyebileceğiniz numaralardır. Ayrıca, tüm evin kokusunu gidermek için diğer ipuçlarını denemekten çekinmeyin  .

ev