Oksitlenmiş bakır, kimyasal kullanmadan temizlemeniz ve cilalamanız için işte size çözüm. Kusursuz sonuç garantilidir. Bu hassas malzeme ile yapılan ürünleri kurtaracak çare budur.

Ayrıca kurtulmak istediğiniz çok fazla kararmış bakır eşyanız varsa , bunu yapmadan önce bekleyin. İşte bu malzeme ile sahip olduğunuz her şeyi kimyasal kullanmadan temizlemenin ve cilalamanın çözümü .

Oksitlenmiş bakır, çünkü oksidasyon olgusu meydana gelir

Bakır, geri dönüştürülebilen demir dışı bir metaldir . Bizi çevreleyen her şey çoğunlukta bu metalden oluşuyor. Örneğin evlerimizde bulunan bakır boruları, tencereleri, mutfak araç gereçlerini, madeni paraları ve hatta küçük süs eşyalarını düşünelim .

Oksitlenmiş bakırdaki nesneler

Yüksek elektrik ve ısı iletkenliği ile dayanıklı , uzun yıllardır örneğin elektriğin taşınmasında da kullanılan dayanıklı bir malzemedir . Birçok farklı elektronik cihazda olduğu gibi telefon kabloları da bakırdan yapılmıştır .

Sizin de evinizde mutlaka bu metalden yapılmış birçok obje olacak ve zamanla dayanıklılığını ve dayanıklılığını fark etmiş olacaksınız . Ancak, bu metali ilgilendiren bir kusur var , yani oksitlenmesi .

Bakırdan yapılan çoğu nesne yıllar içinde oksitlenir. Oksidasyon olgusu, bakır su ve hava gibi maddelerle temas ettiğinde ortaya çıkar ve böylece opak hale gelir. Yine de oksitlenmiş bakırı temizlemenin bir çözümü olduğunu biliyor muydunuz ? İşte kimyasallar kullanılmadan her şeyin nasıl tekrar parlak ve parlak olabileceği .

Bakır metalin kimyasallar olmadan temizlenmesi ve parlatılması

Bakır ne kadar yumuşak, dövülebilir ve dayanıklı olursa olsun, yine de hava ve su gibi doğal maddelerle temas ettiğinde zamanla bozulan ve matlaşan bir metaldir .

Piyasada, artık okside bakır olan nesneleri parlatma ve temizleme problemini çözmenize yardımcı olacak – çoğu kimyasal olan – birçok ürün bulabileceksiniz .

Ancak, kimyasal ürünlerle aynı sonucu elde etmenizi sağlayan ancak çevre sağlığını koruyan doğal bir çözüm arıyorsanız , bu katkıyı okumaya devam edin. Burada sadece doğal ürünler kullanarak oksidasyondan nasıl kurtulacağınızı öğreneceksiniz .

Gerçekte, oksidasyon problemini çözmek için size pek çok süper yeşil çözümü listeleyebiliriz . Örneğin mutfağınızda bulduğunuz birçok malzemenin oksitlenmiş bakırın temizliğinde faydalı olabileceğini biliyor musunuz ? Limon, tuz, diş macunu, sirke ve hatta ketçap kullanabilirsiniz ! Size sunduğumuz ilk tarif, diş macunu bazlı olandır .

Bakır parlatıcı diş macunu

Tek yapmanız gereken eşyalarınızın üzerine az miktarda alıp diş fırçası yardımıyla yüzeyi ovmaya başlamak . Ürünün birkaç dakika etki etmesine izin verin ve iyice durulayın: öncesi ve sonrası arasındaki farkı hemen fark edeceksiniz.

Oksitlenmiş bakır sorununu çözmek için sirke ve tuzun bile faydalı olabileceğini söylesek ne dersiniz ? Sirke , temizleyici, dezenfektan ve parlatıcı olarak işlev gören asetik asit açısından zengindir .

Bu nedenle bakır yüzeyler ve nesneler için de mükemmel bir kullanımdır, oksitlenmiş bakır nesnenizi bir bardak beyaz sirke ve bir kaşık tuzla hazırlanmış karışıma batırılmış yumuşak bir bezle ovmanız yeterlidir . Ürünün birkaç dakika etki etmesine izin verin ve ardından durulayın ve metalin tekrar parlak ve temiz olduğunu göreceksiniz .

Bakır cilası için daha doğal çözümler

Buzdolabınızda mutlaka bulundurduğunuz ketçap , bakır eşyaların parlatılmasına da yardımcı olabilir . Temiz bir bez alın ve üzerine bir parça ketçap sürün . Daha sonra bezi söz konusu bakır cismin üzerine sürmeye başlayın ve ürünün birkaç dakika çalışmasına izin verin.

Her şeyi soğuk suyla durulayın ve ardından temiz, yumuşak bir bezle kurulayın. Ne harika sonuçlar göreceksiniz! Kabartma tozunun kararmış bakırı parlatmak için harika olduğunu da biliyor muydunuz ?

Mükemmel parlatma için ketçap ve kabartma tozu

Bir limon suyu ile karıştırdıktan sonra solüsyonu kurtarmak istediğiniz nesneye püskürtün ve karışımın 5 dakika etki etmesini sağlayın. Ardından, her zaman yumuşak, temiz bir bezle her şeyi temizlemeye başlayın : sonuç sizi suskun bırakacaktır.

Bu teknikleri deneyin ve sihire tanık olun: Gerçekten de bu doğal içerikler, oksitlenmiş bakır sorununu hemen çözmenize yardımcı olacaktır .