Ölü bir bitkinin hala bir yaşam beklentisi olabilir mi? Bahçıvanlar tarafından önerilen bu hareketle çok kolay: tekrar güzel olacak.

Kokusu ve rengiyle odaları süsleyen bitkilerin evin içinde olması herkesin arzusudur. Bununla birlikte, her bitki türü, endüstri uzmanları tarafından önerilen özel bakım ve ilgiye ihtiyaç duyar. Yeşil başparmak ya da değil, yanlış bir hareket nedeniyle bir bitki ölüyor ya da kuruyor olabilir. Onu hayata döndürmek mümkün mü? Bu yöntem ve bu malzemeler sayesinde kısa sürede eskisi gibi güzel olacaktır.

Neredeyse ölü bitki? Ev bitkilerinin bakımı nasıl yapılır?

Genellikle bir bitkinin parazitlerden etkilenebileceği, hastalanabileceği veya kuruyabileceği görülür. Kökler suya batırılabilir ve nem erken ölmelerine neden olur.

İşaretler belirgindir ve görünümde, renkte ve özellikle yapraklarda görülebilir. Bu durumda sabır, bitkiye saygı ve aynı zamanda küçük, tamamen doğal önlemlerle iyileşmesi için zaman tanımak esastır. Sadece dekoratif unsurlar olarak görülmemesi gereken bu canlılara nasıl bakılacağını en uzman bahçıvanlar öğretiyor. Sağlıklı ve güzel olmaları için her özelliği ve tüm çarelerin neler olduğunu bilmek önemlidir .

Bitkilerin bakımı

Bitkileri öldüren sebepler nelerdir

Bir bitkinin ölüm nedenleri çoktur ve her şeyden önce tedavide ve onu etkileyen olası hastalıklarda aranmalıdır . Sonra, kesin olarak ölmeden önce kuruyana kadar gövdede delikler, kıvrımlar ve hatta şişlik gösteren parazitler var.

Yapraklar haftada en az bir kez sabunlu su ile bu maddeye batırılmış temiz bir bez kullanılarak temizlenmelidir. Ayrıca durgunluk yaratan ve köklerin çürümesine neden olan ve ardından yavaş yavaş gövde ve yaprakları etkileyen aşırı suya dikkat edin .

Evdeki bitkiler

Bu sorunu çözmek için, sulamayı bırakın ve bitkiyi kurutan ve hayata döndüren doğrudan ışınlarla güneşe koyun .

Bir bitkiyi hayata döndürmek: bahçıvanın yöntemi

Belirtildiği gibi, ölüm nedenleri çok olabilir ve bunlar arasında insanın tedavisi de olabilir. Türleri farklıdır, her biri onu günden güne büyüten ve güzelleştiren gerekli besinlere ihtiyaç duyar .

Kök, kalın beyaz uçlarla pürüzsüz olmalıdır: ancak bazıları için alt tabaka da önemlidir ve bitkinin yaşına ve türüne göre diyet değişir. Bazı sorunların üstesinden gelmek için uzman fidancıların önerdiği gibi tamamen doğal bir gübre oluşturmak mümkündür .

Bitkileri hayata döndürün

Organik evsel atıklarla sadece çevreye değil, evinizde ve bahçenizde bulunan bitkilere de yardımcı olursunuz. Bunların bir araya getirilmesi ve ardından doğal bir gübre olarak kullanılacak sıvıyı elde etmek için filtrelenmesi gerekecektir .

Gerçekleştirilecek adımlar şunlardır :

  1. Tüm kuru yaprakları çıkarın ve keskin bitki makası kullanarak bitkiyi kompost seviyesine kadar kesin.
  2. Vazo şimdi oda sıcaklığında (donmayan) su dolu bir kovaya yerleştirilmelidir.
  3. Artık kabarcık kalmadığında, bitkiyi kovadan çıkarabilir ve – tabii ki – tüm fazla suyu atmasını bekleyebilirsiniz . Şimdi onu taze ve aydınlık bir ortama, ancak doğrudan ışığa maruz bırakmadan yerleştirin. Kısa sürede bitki tekrar hayata dönecek ve eskisinden daha da güzel olacaktır.