Eve giderken kapıda bir karton parçası var mı? Bu nedenle hemen durup polisi aramalısınız.

Kapıdaki karton

Kapı eşiğinde kaç kez işaretler veya tuhaflıklar var ve kimse bunu fark etmiyor? Kapıdaki tek bir karton bir sinyaldir ve polisi ararken içeri girmemeniz, en kısa sürede müdahale etmeniz için tavsiye edilir. Bugün dolandırıcılar teknolojiyi bir saldırı silahı olarak kullanma eğilimindedir, ancak bazıları hedefe ulaşan eski yöntemlerle geleneğe sadık kalma eğilimindedir. Önemli olan tehlikeyi fark etmek ve hemen yardım çağırmak.

En tehlikeli çevrimiçi ve çevrimdışı dolandırıcılıklar hangileridir?

Bugün bunun gibi teknolojik olarak gelişmiş bir dünyada, birçok kişi çevrimiçi hareket eden bir dolandırıcının mı yoksa alternatif yöntemlerle varlık gösteren ve dolayısıyla çevrimdışı olan birinin mi daha tehlikeli olduğunu merak ediyor. Gerçekte bu sorunun yanıtı yoktur çünkü her iki dolandırıcılık türü de tehlikeli olabilir.

Tehlike için telefon

Dikkatsiz kullanıcılar kısa mesajlara yanıt verir,   onaylanmamış tehlikeli uygulamalar indirir  ve erişim verilerini ifşa eder, böylece banka hesabı bilgisayar korsanları tarafından erişilebilir hale gelir. Bir de evin kapısının önüne kimse farketmeden yerleştirilen işaretler veya nesnelerle herkesi ağa düşüren metodolojiler var .

Kapıdaki karton: neden bir uyarı işareti?

Polis kısa süre önce , belirli bir evi kontrol altında tutan hırsızlar tarafından uygulanan yeni bir yöntem keşfetti . Armatürler ile kapı arasına yerleştirilen karton yöntemi ile uygulanmaktadır. Evdekiler bir süre yokken hırsız bunu kart sayesinde fark ediyor ve rahatsız edilmeden eve girebiliyor.

Öte yandan, geri döndüğünüzde onu bulamazsanız, bu, evde oturulduğu ve bir hırsızlık durumunda görülebileceği anlamına gelir.

Çoğu hırsız , her zaman birkaç gün sonra geri dönmek ve sakinlerin evde olup olmadığını kontrol etmek için bir çiseleyen yapıştırıcı veya madeni para kullanır . Kapının yanında herhangi bir garip şey, belirli bir işaret veya nesne fark edip etmediklerini gözlemlemek evin kapısını açanların görevidir.

Polise ihbarla haber verilir ve hırsızlar hemen bölgeyi terk ederek bir süredir gözlemledikleri evlerden birine girmesine engel olunur.

evde hırsızlar - kapıda karton

Diğer bir uyarı da, paspasın altında veya kapının yanında bir vazoda asla yedek anahtar bırakmamaktır. Ne yazık ki hırsızlar çok zekidir ve bir süredir evi gözlemleyerek bu numarayı keşfedebilirlerdi. Sadece bu da değil, doğrudan polis kuvvetlerine bağlı video gözetim sistemlerine güvenmek daha iyidir, böylece herhangi bir şüpheli hareket için alarm doğrudan etkinleştirilir.

Hırsızlar akıllıdır, bu yüzden özellikle tatillerde hırsızları engellemek için yöntemler düşünmek gerekir. Önleme, evinize girmeden önce kontrol etmek kadar iyidir .

ev