Sadece bu mevsim sebzesini kullanın ve orkide bahçenizi havaya uçurun. Ne kadar güzel olacaklarına asla inanmayacaksın.

Sadece en iyi bahçıvanların bildiği bir sırrı açıklıyoruz Ne olacak gerçekten beklenmedik olacak.

Orkideler, nasıl sağlıklı ve güçlü büyümelerini sağlar?

Orkideler , sağlıklı ve güçlü büyümek için özel bakım gerektiren büyüleyici ve narin bitkilerdir Büyümeleri karmaşık gibi görünse de, birkaç basit adımı izleyerek gelişmelerini ve sağlıklı büyümelerini sağlayabilirsiniz.

Işığı severler ama doğrudan güneş ışığını sevmezler . Bitkileri, evin kuzeye veya doğuya bakan bir pencerenin yakını gibi bol miktarda dağınık ışık alan bir alanına yerleştirin. Yapraklara ve köklere zarar verebileceğinden doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığından emin olun.

Normal suya ihtiyaç duyarlar , ancak çok fazla değil. Bitkileri yalnızca alt tabaka dokunulamayacak kadar kuru olduğunda sulayın. Alt tabaka sürekli nemliyse orkidelerin kökleri çürüyebilir. Ayrıca nemi severler, bu nedenle onları düzenli olarak buğulamak veya bir su kabı gibi bir nem kaynağının yanına yerleştirmek önemlidir.

Mavi Orkide

Köklerin nefes almasına izin veren özel bir alt tabakaya ihtiyaç duyarlar . Çam kabuğu veya geyik boynuzu eğreltiotu gibi orkideye özgü bir alt tabaka kullanın. Çok fazla nem tutabileceği ve kök çürümesine neden olabileceği için normal saksı toprağı kullanmaktan kaçının.

Güçlü ve sağlıklı büyümek için besleyici bir diyete ihtiyaçları vardır . Üreticinin talimatlarını izleyerek belirli bir orkide gübresi kullanın. Köklerine zarar verebilecekleri için kimyasal gübreleri çok sık kullanmaktan kaçının.

Bu sebzeyi kullanın ve şaşırın

Bir orkide aşığıysanız , bu bitkilerin oldukça titiz olabileceğini ve çok fazla özen ve dikkat gerektirdiğini bilirsiniz. Orkide yetiştirmek için en önemli şeylerden biri doğru miktarda besin ve sudur. Bahçede bitki yetiştirmek için ev yapımı pancar suyunu nasıl kullanacağınızı size göstereceğiz.

Pancar , çok miktarda şeker ve demir, magnezyum ve potasyum gibi temel mineralleri içerdikleri için mükemmel bir bitki besin kaynağıdır Ev yapımı pancar suyu, kimyasal gübrelere doğal bir alternatiftir ve orkidelerinizin güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir.

Orkidelerinizi büyütmek için pancar suyunu şu şekilde kullanabilirsiniz :

Gerekli malzemeler:

  • taze pancar
  • karıştırıcı
  • İnce filtre
  • Sprey şişesi
  • Şelale
Beyaz orkideler

Taze pancarları küçük parçalara ayırarak başlayın. Pancar parçalarını karıştırıcıya yerleştirin ve pürüzsüz bir meyve suyu oluşana kadar karıştırın . Topakları gidermek için suyu ince bir süzgeçten geçirin.

Suyu 1:1 oranında su ile seyreltin. Bu önemlidir çünkü saf pancar suyu orkideler için çok güçlü olabilir. Seyreltilmiş suyu bir sprey şişesine dökün. Her iki haftada bir orkide köklerine seyreltilmiş pancar suyu püskürtün.

Pancar suyunun kumaşları lekeleyebileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle uygularken giysileri ve yüzeyleri koruduğunuzdan emin olun . Ayrıca, orkideleriniz zaten besleyici bir alt tabakada büyüyorsa, pancar suyunu çok sık kullanmaktan kaçınmalısınız.