Bir orkide sulamak: İşte çeşidinizi sağlıklı ve yemyeşil tutmak için fidanlık görevlisinin iyi ipuçları.

Orkide bir kış bitkisidir ve en yaygın ve sevilen bitkilerden biridir. Zarafeti ve çiçekleri onu çok fazla bakıma ihtiyaç duyan bir bitki yapar. Sadece kreşlerin geçerli püf noktalarını ve sırlarını takip ederek uzun süre yaşamasını sağlamak mümkündür. Herkesin yeşil bir başparmağı ve orkideye bakmak için gerekli zamanı yoktur, bu nedenle çiçekçilerin iyi tavsiyelerine uymak iyidir: zarif ve rafine orkide bitkisini güzel ve yemyeşil hale getirmek için.

Orkide, eğer böyle sularsan, ölümsüz olur. Hiç bu kadar güzel ve yemyeşil olmamıştı!

Orkide

 

Orkide, Amerika’nın tropikal ve subtropikal kökenli bir bitkidir. Rafine edilmiş, zarif ve şehvetli bir bitkidir. Farklı renk tonlarına, şekillere ve yapraklara sahip 20.000’den fazla tür vardır. Zarafet amblemi olan orkide çok hassas bir yapıya sahiptir ve nemli bir ortamda tutulması gerekir.

Orkide: ışığın önemi

Orkide, güneş ışığına ihtiyaç duyan, ancak doğrudan olmayan kış bitkilerinden biridir. Aslında, doğrudan güneş ışığına maruz kalan pencere kenarında maruz kalmaması gereken bir bitkidir. Ayrıca orkidenin yemyeşil kalması ve sağlıklı büyümesi için radyatörlerin ısısından uzak tutulması gerekir.

Orkide: ideal sıcaklık

Sağlıklı ve bereketli bir şekilde büyümesini sağlamak için, orkide sıcak-ılıman sıcaklıkları tercih eder ve aşırı soğuk sıcaklıkları tercih etmez.

Orkide: en iyi gübreler

Gelişmek için, orkidelerin tüm eksiklikleri telafi etmek için doğal gübrelere ve temel besin maddelerine ihtiyacı vardır. En iyi doğal gübreler arasında vitamin ve mineral bakımından zengin hem kahve telvesi hem de patates suyu vardır.

Orchidea: il taglio dei rami secchi

Per fortificare la pianta dell’orchidea i vivaisti consigliano di rimuovere i rami secchi in modo tale che fiori e foglie possano ricrescere ex novo senza problemi. Inoltre, i rametti secchi tendono a marcire e ad attirare le spore fungine, che proliferano formando la muffa.

Orkidelerin sulanması: İşte fidanlıkçıların güçlü ve yemyeşil olması için püf noktası

Fidanlıklar, orkideyi haftada üç veya dört kez sulamayı önerir. Yaz mevsiminde orkide bitkisinin daha fazla sayıda sulama gerektirmesi mümkündür. Toprak çok kuru ve kuru ise, birkaç buz küpü eklemek mümkündür. Sulandıktan sonra, yapraklar ve çiçekler üzerinde su ve kabartma tozu karışımını buharlaştırmak mümkündür.

Sağlıklı ve kuvvetli bir şekilde büyümek için, orkide, bitkinin köklerinin kendilerini güçlendirmesini sağlayan şeffaf bir cam tencereye yerleştirilmelidir.