Orkideler, onlara hızlı ve sağlıklı büyümeyi garanti etmek ister misiniz? İşte kreşlerin sırrı. Bu teknikle bitkiniz yıllarca muhteşem görünecek.

Hızlı ve sağlıklı orkidelerin hızlı büyümesi nasıl sağlanır

Orkidelerinizi hızlı bir şekilde canlandırmak ve büyütmek istiyorsanız, bu yöntemi uygulamaya koymanız gerekir. İşte uzman yeşil başparmakların sırrı. Bitkinize yeni bir hayat vermek için bunu yapmanız yeterlidir.

Bir orkide bakımı nasıl

Parlak ve parlak renklere sahip güzel bir bitki olan orkide, 25.000’den fazla tür içeren Monocotyledons ailesine aittir. Bu bitkinin morfolojisi oldukça çeşitlidir.

Belirli bir tür mü yoksa belirli bir melez mi olduğuna bağlı olarak, orkide farklı boyutlarda ve ağırlıklarda olabileceği gibi çiçekleri de az ya da çok büyük olabilir. Her durumda, bu bitki genellikle 20 cm’yi geçmez.

Orkide

Kokusu bile karakteristik, bazı durumlarda hoş ve diğerlerinde itici olabilir: örneğin, Bulbophyllum türü, gerçekten dayanılmaz bir koku verenlerden biridir.

Epifitik bitkiler olmalarına rağmen (yani, diğer bitkiler için bir destek görevi görürler), otsu ve çok yıllık, bazen dağcı da olabilirler. Bu yüzden bir gövdenin etrafında bükülmüş bir orkide bulmak için şaşırmayın. Genellikle kayalık toprakları tercih ederler, ancak yarı sucul bir habitatta da iyi yaşarlar.

Bu bitkinin bakımı nasıl yapılır? Göründüğü kadar basit değil. Çoğu zaman, aslında, orkide solma, kökleri çürüme ve çiçekler açmama eğilimindedir.

Bu sorunlardan kaçınmak için sulamaya özellikle dikkat etmelisiniz. Deneyimli fidanlıkların tavsiyesi, bu bitkiyi haftada en az bir kez sulamaktır, çünkükuraklık taşıdığı doğruysa, özellikle nemli bağlamlarda hayatta kalmadığı da aynı derecede doğrudur.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, orkidenizin hayatta kalmasını engelleyen doğru besinlerin yokluğudur. Bugün güçlü ve sağlıklı bir bitkiye sahip olmanın sırrını ortaya çıkarmak istiyoruz. Sadece bu tekniği uygulamaya koymanız gerekiyor.

Orkide, hızlı ve sağlıklı büyümenin sırrı

Güçlü ve sağlıklı büyümek için orkidelerin belirli bir iklime, uygun sulamaya, iyi aydınlatmaya ve elbette uygun sıcaklıklara ihtiyacı vardır. Ama hepsi bu kadar değil.

Bazen farkı yaratan besinlerdir. Bitkinizin büyümek ve çiçeklenmek için mücadele ettiğini görürseniz, muhtemelen gübrelemeye ihtiyacı vardır. Bugün size sadece doğal bir bileşen kullanarak kendi ellerinizle güçlü bir gübre yapmayı öğretmek istiyoruz.

Yeşil başparmaklar ve en deneyimli kreşçiler tarafından da benimsenen bu teknikle, orkidelerinizin sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesini garanti edebileceğinizi garanti ederiz. Tek ihtiyacınız olan bir patates! Evet, bu yumru doğal bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Sadece 20 gram patates ve 500 ml suya ihtiyacınız var.

Her şeyi bir karıştırıcıya dökün ve elde edilen çözeltiyi bir nebülizöre veya dereceli bir kaba süzün. Daha sonra, bu sıvı ile orkidelerinizin köklerini ve yapraklarını nemlendirmeye başlayın. Doğal gübrenizi ayda iki kez kullanın – bitkiniz yeniden doğacak ve hatta kısa sürede bile!

Patatesten yapılmış doğal gübre

Patates, bitki sağlığı için yenmez bir bileşendir. Sadece kağıt hamuru değil, kabuğu da kullanışlı olabilirTohum çimlenmesini teşvik eder ve meyve bitkilerinde meyve vermeyi hızlandırır.

Bu yumru, bitkilere beslenmeyi ve korunmayı garanti eden toprağın iyi bakterilerini doğal olarak uyarmak için mükemmeldir. Ek olarak, patates ayrıca çeşitli zararlıları ve böcekleri yapraklara zarar verebilecek orkidelerden uzak tutar. Öyleyse neden tüm bu özelliklerden yararlanmıyorsunuz? Bitkilerinize yeni bir hayat vereceksiniz.