Orkide kökleri olmadan mı? Hızla yeniden doğun, sadece şunu yapın!

Orkidelerinizin  zayıfladığını fark ettiniz mi  ? Bu sorunun cevabı köklerde gizli  olabilir  . Aslında kökler zayıflamış olabilir, bu nedenle aşağıda bitkinizin daha sağlıklı ve güçlü olmasına yardımcı olacak kolay bir çözümü okuyabilirsiniz.

Orkide kökleri olmadan mı? Hızla yeniden doğun, sadece şunu yapın!

Yapmamız gereken ilk şey   hasarlı görünen tüm kökleri makasla kesmek. Bu işlem tamamlandıktan sonra  drenajı iyi olan bir saksı seçip  dibine çok basit birkaç çakıl taşı yerleştiriyoruz.

Daha sonra bitkimizin köklerine güç verecek gizli malzememizi yani kumu  ekleyebiliriz  .

 Orkide köklerinizin yeniden sağlıklı olmasına yardımcı olacak kumu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır . Bu gizli içerik büyük fark yaratacak!

İnşaat kumunu alıp   vazomuza döküyoruz. Daha sonra orkidenin köklerini doğru şekilde yerleştirebilmek için yüzeyde parmaklarımızla küçük bir çeşme oluşturuyoruz   .

Daha sonra tencereyi tabağa yerleştirdikten sonra bitkiyi sularız. Bu noktada tahliye deliklerinden fazla su çıkacaktır. Daha sonra  vazoyu güneşli ama serin bir yere koyuyoruz  .

Kökler hızla büyüyecek ve  sadece 2 ay sonra  bitki tamamen iyileşmiş görünecek ve hatta çiçek açmaya başlayacak.

Gerekli süre geçtikten sonra bitkimizi tercih ettiğimiz yere yerleştirmek için ekim işlemine geçiyoruz.

Sulayıp tabağa döktükten sonra orkideyi dikkatlice çıkarıyoruz ve  köklerini iyice temizliyoruz  . Daha sonra yeni bir drenaj kabına biraz taş yerleştirip bitkiyi içine yerleştirip kökleri taşlarla kaplıyoruz.

Bu noktada bir kez daha sulayıp orkidemizin tadını çıkarmaktan başka yapacak bir şey kalmıyor.

Her zamanki gibi: yeşil başparmak!

ev