Orkideler, büyümelerini izlemekte zorlanıyor musunuz? Ancak onları bu şekilde ekerseniz, tüm yıl boyunca asla çürümez ve çiçek açmazlar. İşte size kimsenin söylemediği sır.

Orkidelerin hızlı büyümesini ve çürümelerini önlemenin yöntemini de biliyor musunuz ? Bu prosedürü takip edin. Bitkilerinizi kurtaracak harika bir ipucu için bize teşekkür edeceksiniz .

Orkide, bakımı en hassas bitki

Eve bir bitki getirmeye karar vermek, bir köpek yavrusu sahiplenmeye benzer: her zaman onunla ilgilenmeniz gerekecek. Bu yeşil mücevherler sadece dünyanın değil, aynı zamanda kişinin evinin de Yeşil kalbini temsil ediyor .

Orkide

Balkonda, terasta veya evimizin donuk ve ölü köşelerinde birçok küçük doğa parçasına sahip olmak güzel . Ancak bitkilerle ilgilenmek, özellikle yeşil başparmak yeteneği ile doğmadıysanız, birçok kişinin inandığı kadar basit değildir.

Elbette orkideler yönetilmesi en zor bitkiler arasındadır . Güzeller güzeli, renkleri ve çiçekleri ile en çok talep edilen, alınıp hediye edilen yeşil tılsımlar arasında ama ne yazık ki bir de daha kolay ölen ya da zamanı geldiğinde çiçek avlamayan bitkilerden .

Bu son iki koşul meydana gelirse, yanlış bir şey yapıyorsunuz demektir. Orkideleriniz bile çürüyorlar mı yoksa çiçek açmaya mı çalışıyorlar ? Okumaya devam edin, harika bitkilerinizi bir nanosaniyede canlandırmanızı sağlayacak numarayı açıklıyoruz .

Çiçekli ve sağlıklı orkidelere sahip olma tekniği

Orkide bakımı göründüğü kadar basit değildir. Bu bitkiler  diğerlerinden farklı büyürler , örneğin kökleri , uygun şekilde bakılmazsa çabuk çürümeye eğilimlidir .

orkideler

Sadece bu, bitkilerinizde olan bu mu? Endişelenmeyin, tüm yıl boyunca size güzel ve sağlıklı orkideler verecek bir sistemimiz var Öncelikle, kapağını çıkaracağınız ve üzerine oldukça büyük bir kare delik açacağınız 5 litrelik bir plastik şişe almanız gerekiyor (sanki tesisimizin içine sığması gerekecek).

Şişenin dibinde küçük bir bıçak kullanarak drenaj delikleri açmanız gerekir . Bunun yerine şişenin kapağını delebilir ve içine bir tel veya askı takabilirsiniz, sonunda orkidenizi balkondan sarkıtsa bile istediğiniz yere yerleştirmeniz gerekecektir .

Bu noktada orkidemizi saksısından çıkarıp eski dikim malzemesini çıkarmaya ve ardından zarar görmüş kökleri koparmaya başlıyoruz. Bu arada orkidemiz için doğal gübre görevi görecek bu karışımı hazırlayalım .

Bir kapta 500 ml su ekleyin ve buna daha önce havanda dövülmüş iki diş sarımsağı ekleyeceğiz . Her şeyi karıştırıyoruz. Bu arada sarımsağın antiseptik özelliğini çeken suyu süzüyoruz ve bu solüsyona batırdığımız pamuklu bir bezle orkidemizin yapraklarını temizlemeye başlıyoruz.

Bu adımı neden atıyoruz? Bitkimizin mantarlardan etkili bir şekilde korunmasını sağlamak için : Sarımsağın kokusu ve özellikleri bir mantar ilacı görevi görebilir.

Bu noktada orkidemizin köklerini suya ve sarımsağa koyup 15 dakika ıslanmaya bırakıyoruz. Bu arada fidanlıklardan satın alabileceğiniz çam kabuğu alın.

Son adıma geçelim. Kesilmiş şeffaf plastik şişenizi tekrar alın ve içine küçük parçalar halinde yapılmış , çiçekçilerde de bulabileceğiniz klasik yeşil veya beyaz süngerlerden sokun.

Ardından çam kabuğunu ve son olarak suda beklettiğiniz orkidenizi ve sarımsağı ekleyin. Kökleri tekrar çam kabuğu ile kaplayın . Ardından toprağı, bitkinizi batırdığınız aynı su ve sarımsak çözeltisiyle sulayın.

Bu operasyon iki haftada bir tekrarlanmalıdır . Bunu yaparak orkidenizin çiçek açacağını ve yıl boyunca sağlıklı ve sağlam köklerle kalacağını göreceksiniz .

orkide ilaçları