Çiçek dallarıyla orkide çoğaltmak için bir kopyalama yöntemi: bu şekilde bitkiler hemen büyür.

Orkideler , genellikle saflığın sembolü olarak verilen zarif ve zarif bitkilerdir. Bu bitkileri sadece çiçeklerin dallarını kullanarak çoğaltmak için evde de kopyalanabilen, fidanlık görevlileri tarafından çalışılan yöntemler vardır . Bu , satın almadan ve benzersiz bir şekilde yeni fideler yetiştirme fırsatı sunar . Bahçıvanların kopyalama yöntemi nedir hep birlikte öğrenelim mi?

Orkideler, her durum için ideal zarif bir hediye

Rafine ve zarif bir hediye vermek istediğinizde aklınıza hemen orkide bitkisi gelir. Mevcut tüm tipler , her açıdan saflığı ve zarafeti temsil eden ince ve zarif bir sap ile uyumlu renkler açısından zengindir.

Bu bitkiler renklerine ve seçilen türlerine göre farklı anlamlar kazanabilmektedir. Bunlardan biri, sevgiyi ve aynı zamanda minnettarlığı simgeleyen pembe olanıdır . Beyaz bir orkide verilirse, saflığı ve masumiyeti sembolize etmesi amaçlanır. Bunun yerine sarı, bir sonrakine refah ve mutluluk diler.

orkideler için yöntem

Vermek güzel oldukları gibi , korunmaları ve mümkün olan en iyi şekilde korunmaları gerekir. Bu tür bir bitki çok fazla dikkat gerektirir, öyle ki onu nereye yerleştireceğini ve ne sıklıkta sulayacağını tavsiye etmesi için uzman bir bahçıvan olması gerekir. Hepsi bu kadar değil, aslında onları hızlı ve kolay bir şekilde yaymanın yolları da var.

Orkideleri çoğaltın: fidanlık yöntemi

Her bitki türü farklı bakım gerektirir , hepsi aynı değildir. Üreme özel bir süreçtir ve bu nedenle sahip olunan türe göre doğru şekilde uygulanmalıdır.

Doğrudan çiçeklerin dallarını alarak çoğaltmak için toprak ve plastik bir şişe kullanılarak yapılabilir . Toprağın içinde, patatesin veya muzun kabuğundan elde edilebilecek belirli besinler bulunmalıdır.

orkide

Bunu yapmak için, küçük filizler elde etmek için sapı bir kesiciyle kesin. Hemen ardından patates kabuğu bakımından zengin toprakla birlikte plastik şişeye veya küçük bir cam kavanoza konur .

Biraz su dökün ve ardından bir pamuk yardımıyla sapı ovalayın. Bu şekilde bitki dezenfekte edilecek ve her türlü bakteriden arındırılacaktır .

İki uç daha sonra mum mumu ile kapatılmalı ve ardından bir parça şeffaf film ile kaplanmalıdır. Bir kürdan yardımıyla plastikte küçük delikler açın ve her şeyi 25°C sıcaklıkta, aydınlık, nemli bir yere koyun. Her gün su ve su püskürtün . Sadece 4 ay sonra bitkinin zarif bir şekilde filizlendiğini görebileceksiniz ve işlemi süresiz olarak tekrarlayabilirsiniz. Fideyi asla doğrudan güneş ışığına koymamaya dikkat edin.