Sadece bir patatesle orkideler süresiz olarak çoğaltılabilir: bahçıvanın yöntemi hızlı ve uygulaması kolaydır.

Orkideleri süresiz çoğaltmak isteyenler için hemen uygulanacak bir bahçıvan numarası var. Bunlar tamamen doğal yöntemlerdir ve bu bitkiye bir daha satın almadan sahip olmanızı sağlar. Kesimlerinden ve bir patatesten, arkadaşlara ve ardından diğer kullanıcılara öğretmek için benzersiz bir şey elde etmek mümkün olacak. Bu sektördeki profesyonellerin ortaya koyduğu bir yöntemdir. İhtiyaç duyulan şey? Çiçekli bir orkide ve ardından bir tutam yeşil parmakla birlikte bir patates.

Orkideler sonsuza kadar nasıl çoğaltılır?

Orkideler , kişinin kişisel zevkine göre farklı kokular ve renkler verebilmek için farklı türleri olan zarif ve rafine bitkilerdir . Her durum için güzel bir hediye ama aynı zamanda bahçeyi veya odaları süslemek için evde olması gereken bir bitkidir.

Bahçıvanlar, sonsuz yayılımının küçük bir sırrını açıklamaya karar verdi. Bunu yapmak için makaslara, en az bir kez çiçek açmış bir orkide bitkisine ve büyümesine yardımcı olacak bir gübreye ihtiyacınız var.

orkide dalları

Orkide dallarının sağlıklı olması ve orkidenin zaman içerisinde en iyi şekilde tedavi edilmiş olması da önemlidir. Aslında bu bitkinin oldukça nemli bir ortama ve bol suya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Çoğu zaman, nemin kral olduğu banyoya , çamaşırhaneye veya mutfağa yerleştirilmesi önerilir.

Çürümemesi için günlük besin maddelerini alabilmeli ve kökleri asla çok fazla durgun su ile temas etmemelidir. Bütün bunlar yapılırsa ve bitki sağlıklıysa çoğaltmaya devam edebilirsiniz.

Malzemeler ve süreç

Sonsuz orkidelere sahip olmak için uzmanlar ve profesyoneller tarafından sağlanan küçük bir prosedürü uygulamanız yeterlidir. Eldiven giyerek ve makasla bitkinin bir dalını/kesimini dik ve keskin olmayan şekilde keserek devam edin.

Ayrı bir kapta, ana besin maddesi olarak hizmet edecek bir madde hazırlanacaktır:

  • Bütün filizleri bir patatesten alın ve bir kaseye koyun;
filizli patates
  • Bir diş kıyılmış sarımsak ekleyin;
  • Karıştırın ve biraz su ekleyin.

Bileşik daha sonra örtülecek ve en fazla bir hafta yumuşayacak şekilde karanlık bir yerde bırakılacaktır.

Kesilen kısım alınır ve kesilen kısım dezenfekte edilerek tüm işleme hazır hale getirilir. Bu arada, sıvı bir besin elde etmek için maddeyi patates ve sarımsakla birlikte süzün. Kesim, tüm besinleri emmesi için bu maddeye batırılmalıdır .

Hemen ardından, sonraki haftalarda çoğalabileceği toprak ve toprakla birlikte saksının içine yerleştirilmelidir .