Tek bir patatesle orkideleri sonsuz sayıda çoğaltmak mümkündür: Bahçıvanların yönteminin uygulanması kolay ve hızlıdır.

Orkide çoğaltın

Orkideleri süresiz olarak çoğaltmak isteyenler için   hemen uygulayabileceğiniz bir bahçıvan numarası var. Bunlar tamamen doğal yöntemler olup, tekrar satın almadan bu bitkiye sahip olmanızı sağlar. Kesimlerinden ve patatesten, arkadaşlarınıza ve ardından diğer kullanıcılara göstermek için benzersiz bir şey elde edebilirsiniz. Bu sektördeki profesyonellerin ortaya koyduğu bir yöntemdir. İhtiyaç duyulan şey? Çiçek açan bir orkide ve ardından yeşil bir dokunuşla bir patates.

Orkideler sonsuza kadar nasıl çoğaltılır?

Orkideler   , kişisel zevkinize göre farklı aroma ve renkler verecek farklı türleri bulunan zarif ve zarif bitkilerdir . Her durum için güzel bir hediyedir, aynı zamanda bahçeyi veya odaları güzelleştirmek için evde bulundurulabilecek bir bitkidir.

Bahçıvanlar onun sonsuz yayılmasıyla ilgili küçük bir sırrı açıklamaya karar verdiler. Bunu yapmak için makasa,  en az bir kez çiçek açmış bir orkide bitkisine  ve büyümeye yardımcı olan bir gübreye ihtiyacınız var.

orkide dalları

Orkide dallarının sağlıklı olması ve orkidenin zaman içerisinde en iyi şekilde işlenmesi de önemlidir. Aslında bu bitkinin çok nemli bir ortama ve bol suya ihtiyacı olduğunu unutmayın. Çoğu zaman  nemin hüküm sürdüğü banyoya  , çamaşır odasına veya mutfağa yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Günlük besin maddelerini alabilmeli ve kökleri çürümemesi için asla çok fazla durgun su ile temas ettirilmemelidir. Bütün bunlar yapılırsa ve bitki sağlıklıysa  çoğaltmaya devam edebilirsiniz.

Malzemeler ve süreç.

Sonsuz orkidelere sahip olmak için  uzmanların ve profesyonellerin sunduğu küçük bir prosedürü uygulamak yeterlidir. Eldivenlerle ilerleyin ve bitkinin bir dalını/kesimini makasla dik ve keskin olmayan bir şekilde kesin.

Ayrı bir kapta   ana besin görevi görecek bir madde hazırlayın:

  • Bir patatesin tüm filizlerini alıp bir kaseye koyun;
filizli patates
  • Bir diş kıyılmış sarımsak ekleyin;
  • Karıştırıp su ekleyin.

Daha sonra karışımın üzeri kapatılacak  ve en fazla bir hafta boyunca marine edilmesi için karanlık bir yerde bırakılacaktır.

Kesim alınır ve kesim dezenfekte edilir, böylece tüm işleme hazır hale gelir. Bu arada, sıvı besin elde etmek için maddeyi patates ve sarımsakla süzün. Tüm besin maddelerini emebilmesi için kesimleri bu maddeye batırmanız gerekir  .

 Hemen ardından önümüzdeki haftalarda yayılabileceği toprak ve toprakla birlikte saksının içine yerleştirilmelidir  .

ev