Orkideler, bakım yapıldığı sürece her balkonu veya bahçeyi muhteşem kılan güzel çiçeklerdir.

Orkideler

Orkideler sofistike ve zarif görünürler, asil çiçekler olarak kabul edilirler. Genellikle hediye olarak verilir ancak tutkuyla evde yetiştirenler de vardır .

Orkide, bitki hakkında bazı bilgiler

Orkideler , zarif bir zarafet ve neşe dokunuşu vermek için evin donuk bir köşesine yerleştirilebilir . Bu çiçekler tropik kökenlidir, bildiğimiz klasik bitkinin çok büyük, beyaz çiçekleri vardır ve genellikle düğünler için seçilir. Gelin buketleri için veya resepsiyon mekanı veya kilise için çiçek dekorasyonu olarak idealdirler.

Diğer çeşitler de güzeldir, yani yumuşak, narin, neşeli tonlar gösteren renkli olanlar veya belirli dokular oluşturan parlak renkler. Bunlar dikkat ve bakıma ihtiyaç duyan ancak aşırı olmayan bitkilerdir . Daha zorlayıcı ve sorunlu sayılabilecek daha pek çok şey var.

Satın almadan veya dikmeden önce orkide için doğru pozisyonu belirlemeniz gerekir çünkü bitki aydınlık yerlere uygundur , ışığı sever ancak uzun süre güneş ışınlarının altında kalmamalıdır.

Yemyeşil orkideler nasıl elde edilir

Orkideler özellikle bitki çiçek açtığında ve çok renkli çiçekler ürettiğinde çok güzeldir. Bu sonuca ulaşmak için gübre kullanarak doğru şekilde beslemeniz gerekir. Yumurta kabuğu, muz kabuğu, patatesten oluşan kompostu kullananlar ve bunun yerine belirtilen gübreyi satın alanlar var .

Evde çok fazla para harcamadan doğal gübre yapmak istiyorsanız bunu hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Hazırlık basit ve yeşil baş parmağı olmayanlar için bile uygundur.

Hepimizin evinde bulunan malzemelere ihtiyacınız var. En yaygın malzemelerden biri , kahve yaptıktan sonra genellikle kullanılamaz oldukları için attığımız kahve telveleridir . Aslında bitkilerle dolu bir bahçeye, balkona veya terasa sahip olanlar için faydalıdırlar.

Kahve telvesi kullanılarak doğal gübre nasıl hazırlanır?

Kahve telvesi bitkiler için mükemmel bir gübredir , inanılmaz bir çiçeklenme elde etmek için yere veya vazoya çok az miktarda serpilmesi gerekir. Kahve telvesi, bitkilerin iyi büyümesini sağlayan bir madde içerir . Bu nitrojen. Ayrıca kendilerine zarar verebilecek salyangoz, karınca ve salyangozları da uzak tutarlar.

Kovucu etkilerini test etmek için orkidelerin etrafına kahve telvesi ile bir daire çizin . Karıncaların, salyangozların ve salyangozların birkaç saniye içinde nasıl yön değiştirdiğini hemen fark edeceksiniz. Alternatif olarak, bir kova suya iki fincan kahve telvesi koyabilirsiniz . Birkaç gün demlenmeye bırakın. Bu süre geçtikten sonra sıvı gübre sadece süs bitkilerinde değil, orkidelerde ve diğer birçok bitkide kullanılmaya hazır hale gelecektir .

Fonlar nerede kullanılabilir ve nerede kullanılamaz?

Son olarak, ev tipi kompost makinesindeki atık malzemeye eklenebilirler ve yalnızca orkideleri beslemek ve büyütmek için değil, aynı zamanda maydanoz, fesleğen, biber, sarımsak gibi aromatik bitkiler için de kullanılabilirler . Meyveler, ahududu, böğürtlen, yaban mersini için mükemmeldirler. Daha sonra kamelya, açelya, zambak, ortanca, manolya gibi diğer çiçekler için de. Son olarak salatalık, patlıcan, balkabağı ve kabak gibi sebzeler için de harikadırlar.

Ancak Melbourne Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre domates, turp, ayçiçeği ve brokoli bitkilerinde kullanılmaması gerekiyor çünkü olumsuz etki yaratıyorlar. Aslında fonlar toprağın pH’ını yükseltir. Bu nedenle, kendilerinden yararlanabilecek sebzeler, bitkiler ve çiçekler dikilmiş olsa bile, zaten asidik olan topraklara atılmalıdırlar.

ev