Orkideler güzel ve sağlıklı olacak, üç ay boyunca aralıksız çiçek açacaklar: bunu uzmanların tavsiye ettiği şekilde kullanın.

Orkidelere dökün

Evde orkide bulundurmak, onları sadece dekorasyon, ev eşyalarını süslemek için tutmak anlamına gelmez. Onlara bakmak bir hobi ve rahatlatıcı bir uygulamadır, ancak aynı zamanda sağlıklı ve güzel bitkilere sahip olmak da gereklidir. Orkide bakımı için beslenmeden sulamaya kadar alınması gereken birçok önlem vardır.

Gerçekten yeşil baş parmağınız olmadığında , bitkinin çiçek açmasına ve beslenmesine mal olan küçük hatalar yapma riskini alırsınız. Sürekli ve sağlıklı çiçeklenme için uzmanlar, başka bir amaçlanan kullanımla birlikte yalnızca bilinen bir çare önermektedir.

Orkide, bakımı zor bitki

Orkide, tüm gezegendeki en güzel ve zarif bitkilerden biri olarak kabul edilir. Takdir edilen bir hediye, eve şık bir dokunuş vermek için verilecek bir hediye ve minnettarlığı ifade etmenin bir yolu. Buna karşılık, çok dikkat, evin belirli bir odasında stratejik bir konum ve düzenli sulama gerektirir.

orkideler ve gübreler

En önemlisi, beslenmesi, yapraklarının nasıl buharlaştırılacağı ve büyümesi ve çiçeklerinin durmadan açması için hangi doğal gübrelerin/gübrelerin kullanılacağı .

Çiçeklerin dilinde orkideler , her biri asil ve narin olan farklı renklerle kendilerini sunarak baştan çıkarmayı da temsil eder. Diğer bitkilerde yetişmeye alışkın olması, her şeyi kendi başına yapmak zorunda kaldığında onu kırılgan hale getirir.

Yapılacak ilk şey, evde dolaylı ışık alan ama aynı zamanda nemli olan aydınlık bir yer bulmaktır . Bir banyo, mutfak veya çamaşır odası, büyümesi için mükemmel yerler olabilir.

Orkidelerin üç ay boyunca hiç durmadan çiçek açmasını sağlayan bileşen

Tüm bitkiler gibi, orkide de güzel renklerini vererek büyümek ve çiçek açmak zorunda kalacak. Onları sağlıklı ve güzel yapmak için, bazıları tamamen beklenmedik olan, dikkate alınması gereken doğal bileşenler vardır.

Toprağı potasyum ve fosforla zenginleştirmeyi ve ardından büyümesi için doğal özellikler açısından zengin belirli bir bileşen eklemeyi unutmayın . Malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • 4 kaşık bira
  • 1 litre ve 1/2 oda sıcaklığında su
orkide birası

Toprağa gübre olarak kullanılabilecek madde , sulamadan hemen sonra birer kaşık tatbik edilerek karıştırılır. Ayda bir kez bitkiyi doğrudan su ve bira ile sulayabilir, fosfor ve kalsiyum ekleyebilirsiniz.

Her halükarda, orkidelerin çok hassas olduğunu her zaman unutmayın , bu nedenle sizi doğru miktarlara ve yöntemlere yönlendirebilecek uzmanlardan tavsiye almak iyidir. Sıvı biraya alternatif olarak, uzun süreli besin olarak doğrudan toprağa eklenecek  küp bira mayasını  da düşünebilirsiniz .

ev